"МВФ підтримує український народ". З виступу Девіда Ліптона, першого заступника директора-розпорядника МВФ в Інституті ім. Пітерсона 7 квітня 2015 року.

4/8/15

План реформ Уряду України та дії щодо їх запровадження у життя правління мають підтримку МВФ. Про це заявив Девід Ліптон, Перший заступник управляючого директора МВФ, в ході презентації «Розмова з Першим заступником управляючого директора МВФ про Україну», яка відбулась 7 квітня 2015 року в Інституті міжнародної економіки Петерсона (Вашингтон, США). Під час презентації Девід Ліптон говорив про те, яким чином українська влада реагує на кризу в країні – як про безпосередні зусилля по стабілізації ситуації, так і про довгострокову програму з відновлення росту і перетворення економіки, а також про причини, з яких МВФ підтримує Україну підчас поточної економічної кризи.

Він зазначив, що у відповідь на виклики, що стоять перед економікою України, її Уряд сформував вражаючий план реформи, заснований на вже існуючій макроекономічній програмі МВФ, та розширенні структурних реформ, який МВФ підтримав новою програмою, затвердженою Виконавчою Радою Фонду 11 березня 2015 року.

В ході свого виступу, Девід Ліптон говорив про заходи, за допомогою яких Україна прагне стабілізувати свої фінанси, зокрема про кроки щодо відновлення стабільності валютного ринку, а також про вирішення проблеми боргового тягаря на економіку країни. Окрім того, заступник керівника МВФ говорив про необхідність відновлення зростання економіки України за рахунок відновлення її конкурентоспроможності, що була підірвана зависоким обмінним курсом, та про повернення банківської системи до здорового функціонування. "Поєднання зниження обмінного курсу та гнучкості гривні на її новому рівні є важливим кроком. Це створює основу для того, щоб українські підприємства знову могли конкурувати на міжнародних ринках ", - сказав Девід Ліптон.

Також Девід Ліптон згадав про довготермінові завдання, що стоять перед Україною, та вирішення яких вже розпочато Урядом України. Зокрема, це усунення ключових структурних проблем в банківській системі та перелік необхідних реформ для покращення бізнес клімату. Він також відмітив прагнення Уряду боротися з корупцією, зокрема, через посилення антикорупційного законодавства та нещодавні заходи, вжиті для зменшення впливу українських олігархів. "Це охоплюючі та комплексні реформаційні кроки. Очевидно, що їх впровадженняпотребує багато часу і зусилль. Неминуче виникатимуть питання, чи заходи Уряду й надалі матимуть підтримку українського народу, особливо тих, хто найбільше постраждав від кризи ", -зазначив Ліптон.

Наприкінці свого виступу Девід Ліптон заявив, що завданням Фонду є підтримка його членів в часи кризи за умови, що вони намагаються стати на правильний шлях розвитку. "Ця задача може бути важкою, але вона є реальною. Задля її досягнення, Україна має реалізовувати свою програму реформ, а міжнародна спільнота має підтримати ці зусилля. Влада має правильний план і намір реалізовувати його. Програма має підтримку українського народу. А значить, це правильно, що ми підтримуємо його», - додав він.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити