​Парламент ухвалив Закон «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність»

12/21/17

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила доопрацьований проект Закону «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», розроблений з метою імплементації положень Директиви 2006/43/ЄС з урахуванням норм Регламенту (ЄС) № 537/2014.

Цей законопроект підтримано Європейською комісією з наголошенням на необхідності його прийняття, яке стане індикатором прогресу України в реформуванні аудиторської діяльності.

Крім цього, законопроект отримав позитивні висновки Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Комітету з європейської інтеграції Верховної Ради України щодо його відповідності праву Європейського Союзу у сфері аудиту.

У чому суть?

У законопроекті, розробленому Міністерством фінансів України спільно зі Світовим банком, експертами Європейського Союзу та професійними громадськими організаціями і доопрацьованому в Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, запропоновано збалансовану модель суспільного нагляду та саморегулювання аудиторської діяльності в Україні, підтриману міжнародними організаціями, регуляторами та представниками професії.

Що це дає?

∙ удосконалення системи регулювання аудиторської діяльності в Україні відповідно до міжнародних стандартів та найкращих світових практик;

∙ підвищення рівня довіри з боку інвесторів до фінансової звітності вітчизняних підприємств та до діяльності національних аудиторів;

∙ дотримання передбачених законопроектом положень унеможливлює надання неякісних аудиторських послуг, а також забезпечує підвищення прозорості та достовірності фінансової звітності емітентів цінних паперів, банків, страхових компаній, інших публічних компаній, у т. ч. державних підприємств.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити