Парламент ратифікував Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду між Україною та ЄС про отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС до 1 мільярда євро

11/8/18

Мінфін вітає підтримку Верховною Радою міжнародних договорів, які дозволять Україні отримати макрофінансову (кредитну) допомогу Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро.

Сьогодні за ратифікацію відповідного Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди між Україною та ЄС проголосувало 242 народних депутатів.

Законопроект №0203 був розроблений Мінфіном з метою набрання чинності підписаних 14 вересня 2018 року у м. Києві міжнародних договорів про залучення зовнішніх фінансових ресурсів та забезпечення стабільності фінансово-економічної системи держави.

Договорами визначено, що макрофінансова допомога може бути надана Україні двома траншами по 500 млн. євро кожний.

Період між наданням першого та другого траншів становить не менше 3 місяців.

Строк погашення кредиту – не більше 15 років.

Відсоткова ставка запозичення не перевищуватиме 2 % річних (точна %-ставка буде відома в час виходу Європейської Комісії, що має найвищий кредитний рейтинг (ААА), на зовнішній ринок запозичень для отримання коштів, що перераховуватимуться Україні за тією ж %-ставкою).

При цьому умовою отримання як першого, так і другого траншів є виконання Україною визначених у Меморандумі заходів з реформування окремих сфер реалізації державної політики: управління державними фінансами, належне урядування та боротьба з корупцією, секторальні реформи та державні підприємства, соціальна політика тощо.

Меморандум набирає чинності з дати його ратифікації, а Кредитна Угода – після отримання Європейським Союзом офіційного письмового повідомлення від України про виконання усіх внутрішньодержавних конституційних та юридичних процедур, передбачених українським законодавством.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити