Основні пріоритети держбюджету на 2017 рік

8/31/16

31 серпня на засіданні Уряду було представлено основні пріоритети Державного бюджету на 2017 рік. Серед пріоритетних напрямків – фінансування сфери національної безпеки і оборони, децентралізація, енергоефективність, сфера освіти, питання заробітних плат та пенсійного забезпечення, відновлення мережі українських доріг та інфраструктури тощо. В рамках цих пріоритетів Міністерство фінансів не лише завершує роботу над формуванням проекту держбюджету-2017, але й проводить системну бюджетну реформу. Мета реформи – створити бюджет економічного зростання, реальний ефект від чого мають відчути громадянин і бізнес в Україні.

Щоб цього досягти, Мінфін готує відповідальний та максимально реалістичний бюджет-2017, де всі видатки будуть підтверджені доходами. Цього року змінений сам підхід до розробки бюджету, який виходить не з видатків та побажань, а саме від доходів та реальних можливостей. Так, Мінфін виступає драйвером реформ по цілому ряду напрямків через зміну підходів до фінансування та підвищення ефективності витрат. Це сприятиме не лише збалансованості бюджету, але й проведенню реформ в інших сферах, таких як освіта, медицина та соціальна сфера. В рамках цих реформ головний акцент слід робити перш за все на фінансуванні не пустих приміщень, а якісних послуг та високого рівня сервісу.

На основі цих принципів Мінфін розробляє також впроваджує середньострокове бюджетування, тобто проект прогнозу держбюджету на 2018-2019 рр., закладаючи план розвитку економіки країни на 2-річну перспективу. Мета цього кроку - проведення передбачуваної і послідовної бюджетної політики, що буде платформою для подальшого соціально-економічного розвитку нашої країни. Окрім того, передбачуваність бюджетної політики та прогнозування на кілька років вперед дозволить проводити системні глибокі реформи, підвищити інвестиційну привабливість та покращити бізнес-клімат. Відповідно, бізнес зможе планувати свою діяльність більш довгостроково.

На сьогодні Мінфін проводить консультації щодо балансування держбюджету на 2017 рік з метою вироблення спільного рішення, як досягти ефективності у використанні бюджетних коштів, забезпечуючи при цьому всі потреби громадян.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити