Олена Макеєва: на посаді голови ДФС має бути людина, яка володіє чітким розуміння стратегії реформування ДФС та проведення реформ в країні

4/22/15

22 квітня в Українському кризову медіа-центрі відбувся прес-брифінг представників Ради з відбору кандидатури на посаду Голови Державної фіскальної служби України, під час якого було названо дванадцятьох фіналістів конкурсного відбору.

До списку кандидатів увійшли: Геннадій Васюков, Віктор Гладун, Дмитро Деревицький, Юлія Дроговоз, Андрій Коломієць, Олексій Любченко, Максим Мокляк, Роман Насіров, ІгорПетрашко, Оксана Продан, Денис Фудашкін та Ніна Южаніна.
«На посаді голови ДФС ми б хотіли бачити людину, яка не лише розуміє податки, а й має досвід у керівництві великими компаніями», - зазначила заступник Міністра фінансів України Олена Макеєва.


Вона також підкреслила, що очолювати ДФС має той, хто володіє чітким розуміння стратегії реформування служби та проведення реформ в державі.
Так, конкурсна процедура відбору на посаду керівника ДФС проходить у три етапи. За результатами першого етапу із 67 кандидатів, які подали заявку до Міністерства фінансів України на участь у конкурсі, було відібрано 47. Після відкритого інтерв’ю конкурсна комісія шляхом голосування обрала 12-х фіналістів. Вже завтра вони візьмуть участь у публічному заслуховуванні. Всі охочі зможуть спостерігати за процесом у режимі онлайн-трансляції.

Як пояснила Олена Макєєва, сьогодні всі фіналісти отримають однакові три запитання і матимуть час до завтра підготувати на них свої відповіді.
«Нам важливо знати, які три завдання кандидат бачить на своїй посаді. Також ми хочемо, аби кандидати запропонували три конкретних вимірювача, яким чином Уряд та суспільство через рік буде вимірювати ефективність їх роботи. І нарешті ми запропонуємо фіналістам, щоб вони поділилися своїми першими трьома кроками у боротьбі з корупцією», - зауважила заступник Міністра.


Після того, як буде заслухано всіх кандидатів, Радою буде прийнято відповідне рішення. Міністр фінансів подасть рекомендації Прем’єр-міністру України. Рішення прийматиме Уряд.


«Хочу наголосити, що наше рішення є рекомендаційним. Ми не обов’язково подамо одного кандидата, два або п’ять за результатами нашого голосування. Сподіваюся, що результатом відбору буде пишатися вся країна», - сказала заступник Міністра фінансів.

Під час брифінгу представники Ради з відбору кандидатури на посаду голови ДФС зауважили, що призначення голови ДФС є у фокусі уваги українського бізнесу та значної частини суспільства. Було зроблено все, щоб цей конкурс став зразковим пілотним проектом і показав, як потрібно призначати державних керівників такого рангу.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити