Олександр Данилюк обговорив з депутатами Європейського парламенту ухвалення нової програми макрофінансової допомоги ЄС Україні

4/25/18

24 квітня Міністр фінансів Олександр Данилюк в рамках візиту до Брюсселя виступив на засіданні Комітету Європейського Парламенту з питань міжнародної торгівлі (INTA). Участь у засіданні також взяли Комісар Європейської Комісії П’єр Московісі та представники Комітету у закордонних справах (AFET).

Ключовим питанням засідання стало ухвалення нової програми макрофінансової допомоги ЄС Україні обсягом 1 млрд. євро.

Олександр Данилюк зазначив, що Україна продовжує працювати над впровадженням комплексних реформ та виконанням умов попередньої програми макрофінансової допомоги ЄС.

Зі свого боку Єврокомісар П’єр Московісі закликав євродепутатів підтримати відповідну пропозицію Європейської Комісії щодо узгодження нової програми макрофінансової допомоги та сприяти її схваленню у якомога стисліший термін. Він також відзначив, що за останні 4 роки Україні вдалося впровадити ряд усіпшних реформ та додав, що ЄС сподівається на подальшу ефективну спільну роботу для покращення економічної ситуації в Україні.

Доповідач Комітету INTA Ярослав Валенса зазначив, що він виступає за підтримку Комітетом проекту законодавчої пропозиції Єврокомісії у незміненому вигляді і запропонував не вносити правок, оскільки це може затягнути законодавчу процедуру.

Усі присутні на зустрічі відзначили, що Україна вже зробила важливі кроки для боротьби з корупцією та приділили увагу двом наступним важливим реформам у цьому напрямку: створенню Антикорупційного суду та удосконаленню системи перевірки електронних декларацій.

Також депутати наголосили, що умови наступної програми відповідатимуть інтересам України та пріоритетам, визначним Кабінетом Міністрів України.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити