Олександр Данилюк обговорив реформу ДФС з послами США та ЄС

7/21/17

20 липня Олександр Данилюк зустрівся з Послом США в Україні Марі Йованович, Головою Представництва ЄС в Україні Хьюгом Мінгареллі та Головою технічної місії податкового-бюджетного департаменту МВФ Пітером Баррантом, а також Директором зі співробітництва посольства Канади в Україні Карімом Маркосом для обговорення проекту комплексної реформи Державної фіскальної служби.

Міністр подякував за надану підтримку та партнерство у здійсненні реформи представникам USAID, U.S. Treasury, EDGE та Європейської Комісії.

Під час зустрічі обговорили перебіг реформи, при цьому Міністр наголосив на необхідності створення незалежної Наглядової ради з реформування ДФС, що буде моніторити впровадження проекту реформи та пріоритизувати подальші дії.

Міністр фінансів Олександр Данилюк зазначив, що для ефективних змін в ДФС необхідна консолідація сил на усіх рівнях робочого процесу та об’єднання зусиль міжнародних експертів.

Посол США Марі Йованович, Голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі та Директор зі співробітництва посольства Канади в Україні Карім Маркос підкреслили надзвичайну актуальність комплексного реформування ДФС та висловили готовність надавати всебічну підтримку протягом усього процесу.

Голова технічної місії Податкового-бюджетного департаменту МВФ Пітер Баррант зазначив, що реформа ДФС займе декілька років, проте розпочати її важливо саме зараз, виокремивши найпріоритетніші напрямки.

Довідково:

Проект буде впроваджуватися Мінфіном та ДФС за підтримки консультантів міжнародної консалтингової компанії та представників ЄС, США, Канади та ЄБРР.

Проект матиме трирівневу структуру:

Перший рівень - це Наглядова рада, до складу якої входять представники західних урядових структур, міжнародних організацій та фондів, а саме: Мінфін США, МВФ,Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Уряд Канади, Мінфін Німеччини, Прикордонно-митна служба США, представники ЄС. Наглядова рада координує проект, затверджує цілі та моніторить реалізацію проекту.

Другий рівень - Комітет управління, до якого входять керівництво Мінфіну та ДФС. Цей комітет зустрічатиметься щотижня для обговорення процесу реалізації реформи. До сфери його компетенції входить визначення пріоритетів, постановка завдань та вирішення спірних питань.

Третій рівень - Група впровадження реформи, до якої входять представники Мінфіну, ДФС, МВФ, Команд підтримки реформ при Мінфіні та ДФС, міжнародні консультанти та експерти. Ця група буде працювати над практичним впровадженням змін за різними напрямками, серед яких аудит, сервісна служба, дотримання законодавства, налагодження внутрішніх процесів в ДФС та інші.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити