Оксана Маркарова: Міжнародна конференція з питань реформ в Україні – не просто платформа для діалогу. Це індикатор підтримки нашої країни світом

7/4/19

З 2 по 4 липня Міністр фінансів Оксана Маркарова в складі української делегації на чолі з Президентом Володимиром Зеленським відвідала з робочим візитом Канаду, де цього року відбулась Міжнародна конференція з питань реформ в Україні.

Конференція проходить третій рік поспіль та була започаткована Урядом як один з елементів відкритості країни для моніторингу результатів змін та готовності перейняти іноземний досвід для їх подальшої реалізації.

Цього року в Торонто зосередили увагу на обговоренні інвестиційної привабливості України, стабілізації внутрішнього фінансового клімату, ініціативах, що спрощують доступ іноземним інвесторам на український ринок, співпраці з міжнародними партнерами та загальне покращення макроекономічної ситуації завдяки ефективному реформуванню.

«Збиратися в колі друзів для обговорення важливих питань порядку денного країни – традиція з невеликою історією, проте з потужним потенціалом. Вже втретє ми зустрінемось з нашими ключовими партнерами, і вже втретє продемонструємо успішність реформ, які свідчать про ефективність та послідовність курсу змін, що ми обрали у 2014 році, – коментує Оксана Маркарова. – Міжнародна конференція з питань реформ в Україні – не просто платформа для діалогу. Це індикатор підтримки нашої країни світом».

В рамках робочої поїздки Оксана Маркарова брала участь у зустрічах з ключовими міжнародними партнерами, зокрема з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, першим заступником голови МВФ Девідом Ліптоном і віце-президентом Світового банку Сирілом Мюллером.

Міністр фінансів також виступала спікером у панельних дискусіях «Україна: суверенна, безпечна та заможна» і «Як досягти успіху в Україні».

«Не можна досягти реальних результатів без бажання змінюватись. З 2014 року ми не просто механічно рухаємось шляхом реформ, ми системно перетворюємо Україну. Наша економіка зростає вже 14 кварталів поспіль, а виважена фіскальна політика дозволила у 2018 році зменшити показник співвідношення держборгу до ВВП до 52,3%. – зазначила Оксана Маркарова у своїй промові під час дискусії «Україна: суверенна, безпечна та заможна». – В умовах, що склались сьогодні, успішна Україна – це успішна Європа, це перемога демократії, європейських цінностей та ідеалів».

«Україна – це стабільний, безпечний та передбачуваний ринок, що розвивається, та у який варто вкладати кошти. Ми робимо усе, аби забезпечити рівні права для всіх гравців ринку. Вже сьогодні нам вдалося знизити показник ухиляння від сплати податків завдяки успішній реформі ДФС. Середньострокове планування дозволило вести виважені фіскальну, бюджетну та боргову політики. Все це на тлі покращення макроекономічних показників створює сприятливі умови для залучення інвестицій в країну», - наголосила під час виступу на заході «Як досягти успіху в Україні» Оксана Маркарова.

Крім того, Міністр фінансів підкреслила, що не зважаючи на швидкі темпи впровадження реформ, їх результати ще не так помітні. Справа в трьох напрямах, що потребують більш глибокого та комплексного підходу. Це верховенство права, розвиток інфраструктури та підвищення продуктивності. Саме тому на порядку денному країни стоїть будування нових демократичних інституцій. Реалізація цих механізмів вимагає певного часу.


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити