Німецьки експерти з питань державних фінансів поділилися знаннями з українськими колегами в сфері Директив ЄС про спільну систему акцизних податків та про оподаткування енергоносіїв

2/22/18

06-08 лютого 2018 року в Києві Німецьке товариство міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) провело фаховий семінар на тему «Повторення матеріалу по Директивам ЄС про спільну систему акцизних податків та про оподаткування енергоносіїв. Взаємодія обох Директив ЄС на прикладі конкретних випадків» для представників Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Академії фінансового управління при Мінфіні, Комітету ВРУ з питань податкової і митної політики, Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки та Федерації роботодавців України.

Учасники розглянули низку проблемних питань та запитів, які наразі є в їх інституціях стосовно вище зазначених тем, провели інтенсивні дискусії, обмінялись досвідом та зробили відповідні фахові висновки на майбутнє.

Семінар провели німецькі експерти з питань державних фінансів від GIZ пані Інгрід Дінкельманн-Вендле, пан Фрідріх Зеевальд та пан Денніс Нерінг на запрошення проекту «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні», що реалізується Німецьким товариством з міжнародного співробітництва за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії.

Експерти є досвідченими фахівцями та практиками в сфері акцизного законодавства та аудиту і працюють в Федеральному міністерстві фінансів Німеччини (м.Бонн) та Генеральній митній дирекції (м.Берлін).

Протягом трьох днів практичного семінару та робочих зустрічей в Мінфіні та ДФС експерти обговорили всі стратегічні питання допомоги та підтримки колег за наступними тематичними напрямами, які охопив семінар:

• Історія Директиви ЄС про спільну систему акцизних податків;
• Історія Директиви ЄС про оподаткування енергоносіїв;
• Взаємодія Директиви ЄС про спільну систему акцизних податків та Директиви ЄС про оподаткування енергоносіїв на прикладі конкретних випадків;
• Предмети оподаткування згідно з Директивою ЄС про оподаткування енергоносіїв;
• Випадки використання енергоносіїв та електроенергії, які підпадають під дію Директиви ЄС про оподаткування енергоносіїв;
• Обов’язкові податкові преференції згідно з Директивою ЄС про оподаткування енергоносіїв;
• Факультативні податкові преференції згідно з Директивою ЄС про оподаткування енергоносіїв;

Випадки використання енергоносіїв та електроенергії, які не підпадають під дію Директиви ЄС про оподаткування енергоносіїв.

Довідково:
Проект «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити