​Німецькі експерти з питань державних фінансів провели заключний у 2018 році семінар, присвячений питанням акцизного оподаткування алкогольних напоїв

11/22/18

Метою проведеного заходу було обговорення скасування державної монополії на спирт в Німеччині, можливості звільнення від оподаткування алкогольної продукції в акцизному праві ЄС, а також заходів контролю і податкового нагляду у сфері обороту алкогольних напоїв в ФРН з урахуванням досвіду Федерального міністерства фінансів Німеччини (м.Бонн) та Генеральної митної дирекції (м.Берлін).

13-15 листопада 2018 року компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH провела фаховий семінар на тему: «Державна монополія на спирт Німеччини в світлі права ЄС. Заходи податкового контролю та нагляду за обігом алкогольної продукції в Німеччині. Можливості звільнення від оподаткування в акцизному праві ЄС та їх імплементація в національне право на прикладі законодавства з оподаткування продуктів енергії» для представників Міністерства фінансів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Держаної фіскальної служби України, ДННУ «Академія фінансового правління» та НУ ДФС (Науково-дослідний інститут фіскальної політики).

Учасники заходу розглянули низку проблемних питань та запитів, які наразі є в їх інституціях стосовно вищезазначених тем, провели інтенсивні дискусії, обмінялись досвідом та зробили відповідні фахові висновки на майбутнє.

Семінар провели німецькі експерти з питань державних фінансів від GIZ пані Інгрід Дінкельманн-Вендле, пан Фрідріх Зеевальд та пан Денніс Нерінг на запрошення проекту «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Протягом трьох днів практичного семінару експерти розглянули наступні тематичні питання:
1. Державна монополія на спирт в Німеччині в світлі Європейського права у сфері державної допомоги:

• Причини скасування державної монополії на спирт;

• Концепція закону щодо скасування державної монополії на спирт;

• Основні аспекти скасування державної монополії на спирт до кінця 2017 року;

• Оцінка та прогноз.

2. Заходи податкового контролю та нагляду за обігом алкогольної продукції в Німеччині.

3. Можливості звільнення від оподаткування в Європейському законодавстві з оподаткування спирту та алкогольних напоїв та їх імплементація в національне право:

• Огляд;

• Виробництво лікарських засобів;

• Виробництво ароматизаторів.

4. Можливості звільнення від оподаткування в акцизному праві ЄС та їхня імплементація в національне право на прикладі законодавства з оподаткування продуктів енергії (огляд).

Довідка: Проект «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії. Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити