​Німецькі експерти з питань державних фінансів поділилися знаннями в сфері оподаткування алкологольних напоїв згідно з Директивою про структуру акцизних податків на спирт та алкогольні напої з українськими колегами

6/1/18

15-17 травня 2018 року в Києві компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH провела фаховий семінар на тему «Класифікація алкогольних напоїв. Методи викриття фальсифікації» для представників Міністерства фінансів України, ДННУ «Академія фінансового правління», Держаної фіскальної служби України, університету ДФС (Науково-дослідний інститут фіскальної політики) та асоціації «Укрводка».

Метою заходу є обговорення матеріалу з класифікації алкогольних напоїв та методів викриття фальсифікації згідно з Директивою про структуру акцизних податків на спирт та алкогольні напої з урахуванням досвіду Федерального міністерства фінансів Німеччини (м.Бонн) та Генеральної митної дирекції (м.Берлін), в яких вони працюють.

Німецьки експерти роз’яснили випадки розмежування предметів оподаткування та випадки звільнення від оподаткування згідно Директиви, а також їх імплементацію на прикладі права Німеччини у сфері оподаткування спирту та алкогольних напоїв.

Учасники розглянули низку проблемних питань та запитів, які наразі є в їх інституціях стосовно вище зазначених тем, провели інтенсивні дискусії, обмінялись досвідом та зробили відповідні фахові висновки на майбутнє, а також надіслали додаткові запити експертам.

Семінар провели німецькі експерти з питань державних фінансів від GIZ пані Інгрід Дінкельманн-Вендле, пан Фрідріх Зеевальд та пан Денніс Нерінг на запрошення проекту «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії. Експерти є досвідченими фахівцями та практиками в сфері акцизного законодавства та аудиту і працюють в Федеральному міністерстві фінансів Німеччини (м.Бонн) та Генеральній митній дирекції (м.Берлін).

Протягом трьох днів практичного семінару експерти обговорили наступні тематичні питання:
- Класифікація алкогольних напоїв:
- Методи викриття фальсифікації продуктів. Полімеразна ланцюгова реакція;
- Аналіз стабільних ізотопів;
- Розмежування предметів оподаткування згідно з Директивою 92/83/ЄЕС (Директива про гармонізацію структури акцизних зборів на алкоголь та алкогольні напої);
- Загальні питання. Пиво і вино. Інші ферментовані напої (крім вина та пива). Проміжні вироби. Етиловий спирт.
- Імплементація звільнень від оподаткування, передбачених Директивою 92/83/ЄЕС:
- Представлення відповідних положень Директиви
- Представлення імплементації в національне законодавство
- Загальні питання
- Дозвільна процедура
- Представлення імплементації в національне законодавство
- Контроль та податковий нагляд
- Інтернет-торгівля алкогольними товарами

Довідка:
Проект «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії.
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити