Німецькі експерти в сфері державних фінансів поділились із українськими колегами своїм досвідом у контексті адаптації національного податкового законодавства Федеративної Республіки Німеччини у сфері ПДВ до відповідних правових норм ЄС

5/30/19

20-24 травня 2019 рокукомпанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH провела за підтримки Міністерства фінансів України практичний семінар та воркшоп, під час яких було здійснено аналіз розбіжностей між Директивою Ради ЄС 2006/112/ЄС про спільну систему податку на додану вартість від 28.11.2006 та Податковим кодексом України.

Метою заходу було поглиблення компетенції українських фахівців, зокрема, Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Національного банку України, Академії фінансового управління при Мінфіні, Національного університету ДФС в м. Ірпінь, в контексті адаптації українського національного законодавства з питань ПДВ до відповідних норм та положень ЄС.
Семінар та воркшоп провели німецькі експерти– пан Маркус Дрост, фаховий аудитор в сфері ПДВ перевірок крупних підприємств та концернів Податкової адміністрації м. Дюссельдорф, доцент Федеральної фінансової академії Федеративної Республіки Німеччини тапан Удо Лаутенбахер, незалежний податковий аудитор, консультант, адвокат у податкових справах, колишній керівник податкових відомств різних міст федеральної землі Баварія, які на запрошення проекту «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини, відвідали Україну та поділились відповідним знаннями із українськими колегами.

Вказані експерти детально представили учасникам семінару та воркшопу досвід ФРН та інших країн-членів ЄС, які успішно адаптували власне законодавство у сфері ПДВ до відповідних директив ЄС.

Крім того, вони обговорили з представниками органів державної влади окремі положення Директиви Ради ЄС 2006/112/ЄС, які є найбільш важливими в рамках адаптації національного законодавства України у сфері ПДВ до права ЄС.

За результатами вищезгаданих обговорень німецькі фахівці планують підготувати рекомендації для їх подальшого впровадження Українською стороною в своє національне законодавство.

Довідка:
Проект «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд ФРН у досягненні цілей в сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток.Окрім вказаних вище пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити