Німецькі експерти в сфері державних фінансів поділились європейською практикою оподаткування спирту та алкогольних напоїв

1/29/19

Німецькі експерти в сфері державних фінансів поділились європейською практикою оподаткування спирту та алкогольних напоїв з спеціалістами Мінстерства Фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державної фіскальної служби України.

Метою заходу було поглиблення компетенції українських спеціалістів щодо випадків звільнення від оподаткування в законодавстві ЄС при оподаткуванні спирту та алкогольних напоїв з урахуванням досвіду Федерального центрального податкового відомства Німеччини (м. Бонн).

22-24 січня 2019 року компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH провела фаховий семінар на тему: «Випадки звільнення від оподаткування в законодавстві з оподаткування спирту та алкогольних напоїв. Заходи податкового контролю та нагляду за обігом алкогольної продукції в Німеччині. Основи європейського права у сфері державної допомоги» для представників зацікавлених органів державної влади.

Учасники обговорили особливості звільнення від оподаткування спирту та алкогольних напоїв в країнах ЄС, обговорили конкретні випадки, обмінялись досвідом та зробили відповідні фахові висновки на майбутнє.

Семінар провели німецькі експерти від GIZ – пані Інгрід Дінкельманн-Вендле, пан Фрідріх Зеевальд та пан Денніс Нерінг на запрошення проекту «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини. Експерти є досвідченими фахівцями-практиками у сфері акцизного оподаткування та митного контролю.

Протягом трьох днів практичного семінару експерти обговорили наступні питання:
- Звільнення від оподаткування при використанні спирту для виробництва лікарських засобів, оцту, товарів, які не є продуктами харчування, та лікарськими засобами, для цілей спалення чи очищення або для інших цілей, які не призначені для виробництва товарів, ароматизаторів, шоколадних цукерок та продуктів харчування;
- Заходи податкового контролю та нагляду за обігом алкогольної продукції в Німеччині;
- Правові основи та інструменти контролю;
- Основи європейського права у сфері державної допомоги;
- Необхідність регулювання та види державної допомоги;
- Критерії для перевірки заходів на предмет державної допомоги;
- Допустимі та недопустимі види державної допомоги;
- Роль Європейської Комісії.


Довідка:
Проект «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії.
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.
Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити