Німецькі експерти поділилися підходами до акцизного права ЄС з українськими колегами

7/21/17

Гармонізація українського законодавства у сфері акцизів із нормами ЄС – одна з передумов успішного впровадження Угоди про Асоціацію з ЄС. Німецькі експерти обговорили виклики та передумови цих змін із відповідними українськими інституціями.

20 - 22 червня 2017р. та 11 - 13 липня 2017р. у Києві в Міністерстві фінансів України проведено чергові фахові семінари на тему: «Наближення України до акцизного права ЄС. Імплементація положень європейського права у сфері оподаткування електроенергії в національне право».

Учасники відмітили високу якість доповідей, гарний зворотній зв’язок та високу компетентність експертів. Є висока потреба у подальших семінарах із цього напрямку.

Семінари провели німецькі експерти Інгрід Дінкельманн-Вендле, Фрідріх Зеевальд та Денніс Нерінг на запрошення проекту «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини. Експерти працюють у Федеральній митниці та Федеральній академії фінансів.

На семінарах були присутні представники Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Академії фінансового управління, Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Науково-дослідного інституту фіскальної політики.

Семінари охопили наступні блоки питань:
• імплементація положень європейського права у сфері оподаткування електроенергії в національне право;
• оглядове відображення особливостей електроенергії з урахуванням оподаткування електроенергії;
• поглиблення розгляду податкових пільг для електроенергії з відновлюваних джерел енергії та малих установок з вироблення електричного струму;
• податкові звільнення та пільги для певного використання електроенергії;
• податково-правове сприяння в сфері електроенергії для електричної мобільності;
• поглиблений розгляд звільнення від оподаткування електроенергії з відновлюваних джерел і малих електрогенеруючих установок:
- розмежування звільнення від оподаткування і податкових пільг у відповідності до Закону про розбудову когенерації;
- з особливим урахуванням європейського права в сфері державної допомоги (Договір про функціонування ЄС, Регламент про звільнення груп державної допомоги від отримання дозволу Європейської Комісії).


Довідка: Проект «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.
GIZ підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити