Національний банк та Міністерство фінансів здійснили репрофайлінг ОВДП з портфелю НБУ

10/9/17

Національний банк України та Міністерство фінансів України завершили здійснення правочину з державним боргом (репрофайлінг) шляхом обміну облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП), що є у власності Національного банку, на нові ОВДП.

Загальний обсяг портфелю ОВДП у власності НБУ наразі становить 360,6 млрд. грн, з яких під репрофайлінг підпали облігації номіналом 219,6 млрд. грн. Приблизно 145,2 млрд. грн від загального портфелю ОВДП були конвертовані у довгострокові гривневі облігації різної строковості з прив’язкою доходності до рівня інфляції, і ще близько 74,4 млрд. грн - у довгострокові гривневі облігації різної строковості погашення з фіксованими процентними ставками. Решта портфелю залишилась без змін (з фіксованим рівнем дохідності).

«Погашення облігацій, за якими було проведено репрофайлінг, відбуватиметься рівномірно - приблизно по 12 млрд грн щороку до 2047 року. Такий підхід до погашення основної суми боргу дозволить рівномірно розподілити навантаження на Державний бюджет протягом 30 років», - пояснив Міністр фінансів Олександр Данилюк.

При цьому, наявність одночасно облігацій з фіксованою та плаваючою ставками забезпечить диверсифікацію відсоткового ризику. Тобто у разі зниження ринкових відсоткових ставок Міністерство фінансів буде платити менше за рахунок наявності облігацій з плаваючою ставкою, а у разі підвищення ставок на ринку наявність облігацій з фіксованою ставкою буде стримувати вартість запозичень.

«Водночас за рахунок прив’язки виплат за частиною облігацій до рівня інфляції, репрофайлінг буде сприяти проведенню виваженої фіскальної політики, узгодженої з цілями НБУ щодо забезпечення низької та стабільної інфляції», - зауважив заступник Голови Національного банку Олег Чурій.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити