Наталія Яресько: Уряд робить все можливе для створення привабливих умов для інвесторів, які хочуть працювати в Україні.

4/29/15

Прес-реліз за підсумками Міжнародної конференції на підтримку України


28 квітня у Києві відбулася масштабна Міжнародна конференція на підтримку України. Для участі у конференції до Києва завітали високопосадові представники міжнародного співтовариства, зокрема – ООН, ОЕСР, ЄС, представники урядів понад 50 країн світу (в тому числі «Великої сімки), а також представники міжнародного інвестиційного та бізнесового середовища, що дозволило учасникам конференції на високому рівні обговорити ключові питання порядку денного.

Міністр фінансів Наталія Яресько виступила перед міжнародною спільнотою у дискусійній панелі «Бізнес-клімат та інвестиційні можливості в Україні». Вона розповідала про те, які кроки здійснює Уряд України, аби стабілізувати макроекономічну ситуацію у країні, закласти основи для її зростання та забезпечити сприятливі умови для залучення інвестицій в економіку нашої країни.

За словами Міністра фінансів, умовою на шляху до процвітаючої та заможної України є повне реформування економіки, зокрема, податкового, нафтогазового, банківського секторів.

Під час виступу Наталія Яресько наголосила, що реформи вимагають фундаментальних змін у правових, адміністративних і фінансових умовах та зрештою створення бізнес середовища вільного від корупції, шахрайства та злочинності. Разом з тим, вона зауважила, що велику частину цього шляху вже пройдено.

«Ми розпочинаємо новий і цілісний розгляд нашої податкової політики, щоб стимулювати як внутрішні, так і іноземні компанії інвестувати в Україну знову. Метою нашої фіскальної реформи є розширення податкової бази та забезпечення справедливого розподілу податкового навантаження, аби бути спроможними забезпечити виконання фіскальних потреб держави з одночасним забезпеченням сприятливого інвестиційного клімату та дружньої для бізнесу податкової системи», - пояснила очільник Мінфіну.

Так, для підвищення прозорості і боротьби з шахрайством була введена нова електронна система сплати ПДВ. Для покращення системи оподаткування нафтогазової галузі започатковано спеціальну робочу групу, що має вже до 1 липня підготувати та подати до Верховної Ради відповідні зміни до законодавства. «Я знаю, що нинішня система спричинила занепокоєння серед іноземних інвесторів. Нашою метою є застосування нового конкурентоспроможного підходу до податків, що не лише забезпечить фіскальні потреби держави, але й буде сприятливим для інвесторів, і стимулюватиме збільшення енергонезалежності нашої держави. Ми не боїмося навчатись на власних помилках».

Наталія Яресько розповіла, що з власного досвіду знає, що український ринок, можливо і не найлегший для вкладення інвестицій, та разом з тим, це гарна можливість проявити себе.

«Декілька місяців тому я сама була інвестором, і я добре розумію, що український ринок може бути складним місцем для інвестицій. Моя країна зіткнулася з дуже важкою економічною ситуацією, і труднощі все ще залишаються. Але українські активи недооцінені. Успішні інвестори мають знати, що найкращою можливістю показати себе є ситуація подібна до тієї, з якою ми зіткнулися», - звернулася Міністр фінансів України до присутніх.

Як пояснила Наталія Яресько, знецінення гривні стало поштовхом до збільшення українського експорту. Особливо виграють у цій ситуації три сектори: сільське господарство, ІТ та малі виробництва.

Наталія Яресько під час свого виступу закликала учасників конференції діяти зараз, а Уряд робить все можливе для створення привабливих умов інвесторам, які хочуть працювати в Україні.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити