Наслідки кібер-атаки: у ВР прийнято законопреокт про незастосовування штрафних санкцій до платників податків за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних

7/13/17

Прийнято законопроект про незастосовування штрафних санкцій до платників податків за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних у зв’язку з кібер-атакою

Сьогодні Верховна Рада прийняла законопроект №6684, що стосується підприємств, які зіткнулися із проблемою реєстрації податкової накладної через кібер-атаку (форс-мажорні обставини). Тепер щодо них не будуть застосовані штрафні санкції за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та / або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, за умови реєстрації ними податкових накладних до 30 липня 2017 року.

В чому суть?

Одним з наслідків нещодавної кібер-атаки (втручання третіх осіб у роботу комп’ютерних мереж) стало виникнення проблем у деяких платників податків при реєстрації податкових накладних.

За несвоєчасну реєстрацію податкових накладних передбачені штрафні санкції. Очевидно, що у випадку, якщо така реєстрація не відбулася через вірус, то провини платника у цьому немає. На жаль, чинний Податковий кодекс не передбачав підстав для незастосування санкцій у такому випадку.

Мінфін разом з ДФС підготували проект змін до Податкового кодексу, який дозволить не застосовувати до платників податків штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, що були видані з 01.06 до 15.06. Проект було схвалено Урядом 4 липня і зареєстровано у Верховній Раді 12 липня.

Того ж дня Комітет з питань податкової та митної політики ВРУ вніс до Верховної Ради законопроект щодо звільнення від санкцій та можливість реєстрації до 30 липня включно податкових та акцизних накладних, а також перенесення строків перевірок, який сьогодні був прийнятий у ВРУ. Комітет підтримав нашу ініціативу, адже всі сторони зацікавлені у якнайшвидшому вирішенні негативних наслідків кібер-атаки для бізнесу.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити