Наслідки кібер-атаки: шляхи вирішення проблем під час реєстрації податкових накладних

7/3/17

Нещодавно кібер-атака поставила бізнес у складне становище: багато компаній зіткнулися з проблемами під час реєстрації податкових накладних, виписаних з 1 до 15 червня. Несвоєчасна реєстрація накладних є підставою для застосування штрафів, але очевидно, що у даній ситуації стягнення штрафів з бізнесу було би вкрай несправедливим. На жаль, чинний Податковий кодекс не передбачає звільнення платника від відповідальності у такому випадку. Саме тому ми зараз працюємо над змінами до Податкового кодексу, аби якомога швидше вирішити цю ситуацію.

Наразі радимо платникам податків використовувати дійсні юридичні методи, зокрема статтю 101 Податкового кодексу.

Ст. 101 Податкового кодексу має механізм списання безнадійного податкового боргу рішенням керівника або заступника (уповноваженої особи) податкового органу. Під таким боргом в тому числі розуміється борг, що виник через форс-мажорні обставини. Чинне законодавство відносить підтвердження таких форс-мажорних обставин до повноважень Торгово-Промислової палати України. Тому ми радимо звертатися до ТПП для підвердження форс-мажору, а також до Кіберполіції для реєстрації кримінального провадження. Це дієвий механізм, який дозволить компаніям уникнути несправедливих штрафів.Мінфін докладає максимальних зусиль для захисту інтересів та розвитку бізнесу в Україні.


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити