За пропозицією Міністерства фінансів, Уряд ухвалив розпорядження, що дозволить адаптувати двосторонні митні відносини між Україною та Хорватією до вимог ЄС. Потреба у цьому кроці зумовлена набуттям Хорватією з 1 липня 2013 року повноправного членства в ЄС.

З метою налагодження двостороннього співробітництва між митними адміністраціями України та Хорватії та взаємного надання адміністративної взаємодопомоги у разі виявлення протиправних дій, які завдають шкоди економічним інтересам обох країн, для попередження таких дій, 31 травня 2007 року між Україною та Хорватією було підписано Угоду про взаємну допомогу в митних справах. Водночас, після повноправного вступу Хорватії до ЄС, виникла потреба в адаптації міжнародних двосторонніх угод, що було підписано Хорватією – в тому числі і даної угоди з Україною – до вимог законодавства ЄС.

З цією метою Митна адміністрація Хорватії запропонувала виключити з даної Угоди положення, що не відповідають законодавству ЄС. Зокрема, це положення щодо :
- забезпечення ефективної координації дій, у тому числі щодо обміну персоналом, експертами, призначення офіцерів зв’язку;
- спрощення і гармонізації відповідних митних процедур.

На виконання цієї пропозиції, сьогодні Кабінет Міністрів ухвалив відповідну Постанову та уповноважив голову ДФС Романа Насірова на її підписання.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити