Данилюк: «Схвалення Єврокомісією нової програми макрофінансової допомоги – це надзвичайно важливий крок для підтримки та продовження реформ в країні»

3/14/18

13 березня Міністр фінансів Олександр Данилюк завершив одноденну робочу поїздку до Брюселя.

В рамках візиту Міністр фінансів зустрівся з Віце-президентом Європейської Комісії з питань євро та соціального діалогу, фінансової стабільності, фінансових послуг та Союзу ринків капіталу Валдісом Домбровскісом.

Ключовою темою зустрічі була нова четверта програми макрофінансової допомоги ЄС Україні та передумови отримання першого траншу.

В ході перемовин сторони відзначили, що виконання умов програми, будуть відповідати пріоритетам розвитку України, направленим на зміцнення економіки країни та впровадження структурних реформ.

«Ми відчуваємо підтримку Европейського Союзу на шляху перетворення України на успішну країну з сучасною економікою. Схвалення Єврокомісією нової програми макрофінансової допомоги – це надзвичайно важливий кроком для підтримки та продовження реформ в країні» - зазначив Данилюк.

Валдіс Домбровскіс, в свою чергу, підкреслив важливість зміцнення двосторонньої співпраці між Україною та Європейським Союзом та висловив впевненість, що в майбутньому відносини між Києвом та Брюселем вийдуть на якісно новий рівень.

Згодом того ж дня Міністр фінансів зустрівся з Членом Європейської Комісії з питань економіки, фінансів, оподаткування та митниці П’єром Московісі.
Головними темами зустрічі також стали надання Європейським Союзом макрофінансової допомоги та подальше впровадження реформ в Україні.

Олександр Данилюк подякував Європейській комісії за підтримку України в її прагненні реалізувати якісні зміни та впровадити структурні реформи, в тому числі, надзвичайно важливу реформу Державної фіскальної служби та податкової системи загалом.

П’єр Московісі також зазначив важливість подальшого впровадження антикорупційних кроків в Україні та відзначив створення антикорупційного суду як надважливу міру в цьому процесі.

Після цього Олександр Данилюк провів зустріч з Міністром фінансів Королівства Нідерландів Вопке Хьокстрою.

Міністри обох країн підкреслили важливість підписання Протоколу про внесення змін до Конвенції між Україною і Королівством Нідерландів про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно. Міністри висловили впевненість, що така ініціатива сприятиме більш тісному та продуктивному співробітництву між країнами.

Сторони погодились, що новий формат податкових відносин дозволить усунути податкову дискримінацію між країнами та створить сприятливі умови для інвесторів обох країн.

На завершення поїздки Міністр фінансів зустрівся з Директором Генерального директорату ЄК з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення Крістіаном Даніельсоном.

Головними темами зустрічі стали співпраця України з Міжнародним валютним фондом та Європейським союзом. Данилюк та Даніельсон також обговорили перспективи залучення грантових коштів ЄС для гарантування приватних інвестицій в Україну.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити