​Ми повинні і отримати від МВФ позитивне рішення щодо траншу, і не розширювати при цьому незбалансовані видатки бюджету, – заступник Міністра фінансів Сергій Марченко

4/17/18

Сьогодні співпраця з МВФ вимагає від Мінфіну гнучкості та адаптивності. Відомство очікує на позитивне рішення щодо чергового траншу макрофінансової допомоги.

Водночас, важливим завданням в процесі взаємодії з Фондом є уникнення розширення незбалансованих видатків бюджету.

Саме тому зараз Мінфін шукає компромісний варіант реалізації вимог МВФ про підвищення тарифів. Про це заступник Міністра фінансів Сергій Марченко заявив в інтерв’ю «Delo. ua».

«Якщо буде підвищення тарифів, потрібні будуть додаткові видатки. Ми не є прихильниками росту незбалансованих видатків. З іншого боку, ми розуміємо, що вимоги МВФ мають бути реалізовані. Щоб продовжити програму, буде знайдено компромісне рішення. Це може бути часткове підняття або переглянута формула тарифоутворення. Я поки не готовий сказати, яке саме рішення. Але перемовини, безумовно, потрібно продовжувати», - зазначив С.Марченко.

Під час інтерв’ю заступник Міністра також підкреслив, що можливості Мінфіну обмежуються достатньо жорсткою монетарною політикою НБУ.

За його словами, висока облікова ставка призводить до необхідності запозичення коштів під вищий відсоток. А це додаткові видатки, більш дороге обслуговування державного боргу. Крім того, через високу облікову ставку кредитування економіки відбувається більш повільними темпами, а зростання економіки сповільнюється.

«З точки зору економічної політики, яка повинна бути спрямована на забезпечення економічного зростання, загалом монетарна політика НБУ викликає багато запитань», - зазначив С.Марченко.

Повне інтерв’ю читайте тут.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити