МВФ оприлюднив текст Меморандуму про економічну і фінансову політику в рамках нової програми економічних реформ України, закрипленої 14-тимісячним договором Stand-by з фондом

1/8/19

Меморандум про економічну і фінансову політику, схвалений Радою директорів МВФ 18 грудня 2018 року, містить виклад політики та стратегії, яких планує дотримуватись Україна протягом дії 14-тимісячної програми, а також конкретні кроки, необхідні для успішного проходження переглядів та отримання наступних траншів.

Документ містить напрями роботи України у сферах грошово-кредитної і валютно-курсової політики, бюджетної політики, а також політики в енергетичному та фінансовому секторах, урядуванні, управлінні державними підприємствами та бізнес-кліматом, а також 8 структурних маяків.

Виконання положень Меморандуму дасть змогу до кінця дії програми залучити $3,9 млрд фінансової підтримки від МВФ, які підуть до резервів Національного банку України. Це зміцнить національну валюту та допоможе створити стабільний і прогнозований інвестиційний клімат.

Рішення про відкриття нової програми та надання першого траншу було прийнято на засіданні Ради Директорів МВФ 18 грудня. 20 грудня 2018 року Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд спеціальних прав запозичень (приблизно $1,4 млрд) за
програмою співпраці з МВФ.

Його отримання дало Україні можливість залучити іншу міжнародну фінансову підтримку. Так, 18 грудня 2018 року Україна отримала фінансову гарантію на суму $750 млн від Світового банку, за якою 27 грудня залучила кредит у розмірі 349,3 млн євро, наданого Deutsche Bank. Ознайомитись з текстом документу можна за посиланням.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити