Міністр фінансів презентував аналіз відшкодування ПДВ за 10 місяців 2016 р.

4/12/17

Сьогодні Міністр фінансів Олександр Данилюк презентував аналіз порядку відшкодування ПДВ за 10 місяців 2016 р.

В чому суть?

Спеціалісти Міністерства фінансів проаналізували дані стосовно виплати бюджетного відшкодування за січень-жовтень 2016 року 100 підприємствам, до числа яких увійшли платники з великою заявленою до виплати сумою та платники, обрані за методом випадкового підбору.

Головна мета — встановити наскільки процес бюджетного відшкодування відповідав вимогам Податкового кодексу.

Результати аналізу реєстрів заяв про відшкодування вказують на низку потенційних порушень норм Податкового кодексу з боку посадових і службових осіб, відповідальних за відшкодування ПДВ.


Коротко про результати аналізу:

- У 72 компаній зі 100 хоча б в одному місяці була необґрунтовано зменшена сума відшкодування (сума висновку < заявлена сума - сума ППР). Іншими словами, є вірогідність, що ДФС відмовляла платникам податку у відшкодуванні сум в повному обсязі. 72 компанії потенційно недоотримали близько 3,2 млрд. грн. через неправомірні дії посадових осіб ДФС.

- У 50 компаній зі 100 хоча б в одному місяці порушені строки формування висновків ДФС. По деяким заявкам ДФС не надавало висновки Казначейству інколи по 100-300 і більше днів, хоча законом передбачено максимум 85 днів від дати подання заявки.

- У 72 платників зі 100 у 195 випадках було порушено максимально допустимий строк виплати відшкодування - 10 робочих днів від граничного строку закінчення перевірки до дати перерахування коштів на рахунок платника податку. В той час, як іншим платникам податку, при однаковій даті узгодження і пізнішій даті подачі заяви на відшкодування ПДВ, кошти виплачувались у встановлений строк. Всього випадків виплати відшкодування окремим платникам податку поза чергою, тобто раніше, ніж платникам з пізнішими датами подання заяви і внесення данних в Реєстр про узгодження суми відшкодування, нараховується більше 34. Тобто хронологія, встановлена законом, теж була порушена.

- 10 платникам податку з цих 72 сума відшкодування, не зважаючи на внесення данних в Реєстр про узгодження суми відшкодування, не виплачувалася 100 і більше днів. В деяких випадках висновки передавались територіальним органом ДФС в Казначейство та відшкодування здійснювалося протягом одного робочого дня від дати висновку.

Завдяки впровадженню нового механізму відшкодування ПДВ, неможливими стануть порушення, виявлені у 2016 році.

Найближчим часом буде проведено детальну спецперевірку порядку відшкодування ПДВ за 2016 і початок 2017 року (завки подані до 1 квітня 2017 року).

Детальніше в презентації

Компанії-платники

Аналіз порядку відшкодування ПДВ у 2016 роціВи можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити