Міністр фінансів Олександр Данилюк взяв учаcть у дебатах щодо макрофінансової допомоги ЄС Україні на Бюджетному комітеті Європейського парламенту

4/25/18

25 квітня, продовжуючи свій робочий візит до Брюсселя, Міністр фінансів Олександр Данилюк взяв участь у засіданні Комітету Європейського парламенту з бюджетного контролю.

Під час обговорення питань боротьби з відмиванням коштів, корупцією, реформи банківського сектору та четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС, члени Комітету висловили свою підтримку Україні у розпочатих реформах. Разом із цим депутати Європарламенту наголосили, що існує ряд проблемних питань, які потребують швидкого вирішення.

Олександр Данилюк запевнив, що в Україні, та зокрема в Міністерстві фінансів, усвідомлюють існуючі проблеми та вже провели достатньо роботи для їх розв'язання.

За його словами, до кінця року Україна має виконати “мінімальний стандарт” плану дій BEPS (План заходів з протидії розмиванню податкової бази й виведенню прибутку з-під оподаткування).

“Це важливий сигнал для всіх країн ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку), що Україна готова до співпраці”, – зазначив Олександр Данилюк.

Міністр додав, що оскільки внаслідок очистки банківської системи держава стала власником більше її половини, “ми в першу чергу зацікавлені в стабільному розвитку банківського сектору для майбутнього виходу з капіталу банків, що знаходяться у власності держави”.

Олександр Данилюк також підкреслив важливість для виконання умов, що залишились невиконаними з попередньої, третьої, програми макрофінансової допомоги Європейського Союзу.

“До затвердження нової програми макрофінансової допомоги маємо виконати заходи, що залишилися з третьої програми макрофінансової допомоги ЄС. Це дасть можливість нам отримати перший транш фінансування в найкоротший термін після ухвалення нової програми, що важливо для забезпечення фінансової стабільності”, – додав Міністр фінансів.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити