Міністр фінансів Олександр Данилюк розпочав робочий візит до Вашингтона, де проходять щорічні весняні зустрічі Міжнародного валютного фонду та Світового банку.

4/16/18

Міністр фінансів Олександр Данилюк розпочав робочий візит до Вашингтона, де проходять щорічні весняні зустрічі Міжнародного валютного фонду та Світового банку.

16 квітня Міністр фінансів України Олександр Данилюк та заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграцій Юрій Буца в складі української делегації розпочали роботу на Щорічних весняних зустрічах Міжнародного валютного фонду та Світового банку у Вашингтоні, що триватимуть до 22 квітня.

Це одна з головних подій фінансового світу, що проходить двічі на рік під егідою Міжнародного валютного фонду та Світового банку. Учасниками зустрічей є міністри фінансів, голови центральних банків, провідні вчені-економісти, представники бізнесу зі всього світу. В ході зустрічей обговорюють виклики, з якими стикається світова економіка та окремі країни.

Головними темами цьогорічних весняних зустрічей МВФ та Світового банку стануть: інвестиції у соціальну сферу, розвиток заради миру, роль технологій та майбутнє приватного сектору у розвитку світової економіки.

В рамках робочого візиту Міністр фінансів України проведе зустріч з Міністром фінансів США Стівеном Мнучіним. Сторони обговорять санкційну політику Міністерства фінансів США, процес реформ в Україні, торговельно-економічне співробітництво між двома країнами. На зустрічі міністри також приділять увагу діям, які здійснює Міністерство фінансів України для активізації бізнес співпраці, зокрема схвалення Кабінетом Міністрів України проекту Закону України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA)». Також буде обговорено питання внесення змін до Конвенції між Україною та США про уникнення подвійного оподаткування з метою приведення до міжнародних стандартів ОЕСР.

Олександр Данилюк також зустрінеться з Міністром фінансів Федеративної Республіки Німеччини Олафом Шольцом. Під час зустрічі сторони обговорять проекти технічної допомоги Україні від Уряду Німеччини, а також підтримку Німеччини у започаткуванні Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС.

Міністр фінансів України проведе зустріч з Міністром фінансів Франції Бруно Ле Мером. Головною темою зустрічі буде обговорення підтримки Францією отримання Україною Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС та можливість перегляду Конвенції про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Францією.

Під час зустрічі з Міністром фінансів Канади міністри обговорять пріоритети головування Канади в G-7 та підтримку канадського Уряду, яка надається Україні для здійснення реформ, зокрема інституційної реформи ДФС.

Міністр фінансів України зустрінеться з Віце-президентом Європейської комісії з питань євро та соціального діалогу, фінансової стабільності, фінансових послуг та Союзу ринків капіталу Валдісом Домбровскісом. Ключовою темою зустрічі стане отримання Україною нової четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС.

В рамках роботи на весняних зустрічах МВФ та Світового банку Олександр Данилюк зустрінеться з Першим заступником директора-розпорядника МВФ Девідом Ліптоном та Директором європейського департаменту МВФ Полом Томсеном. Сторони обговорять подальшу співпрацю України та Фонду, а також успішне виконання програми.

Міністр фінансів України також проведе зустрічі з Директором Світового банку Крісталіною Георієвою та Віце-президентом Світового банку Сірілом Мюллером. На зустрічі обговорять розвиток проектів Групи Світового банку в Україні.

Після цього Олександр Данилюк зустрінеться з керівництвом Міжнародної фінансової корпорації (МФК) та візьме участь у церемонії підписання угоди між МФК та Європейською комісією щодо управління Фондом енергоефективності України.

Фонд енергоефективності України, що був сотворений за активної участі команди Мінфіну - це новий інструмент реалізації проектів енергомодернізації держави – як на рівні домогосподарств, так і на рівні юридичних осіб. Робота Фонду регламентується законодавством України, а його бюджет формується за рахунок коштів Державного бюджету та коштів від міжнародних партнерів України. Фонд надаватиме кошти для реалізації проектів термомодернізації, впровадження ефективних систем моніторингу та управління, встановлення ефективних опалювальних та охолоджувальних систем та обладнання, а також заміну наявних систем та обладнання на більш ефективне. Формою надання коштів стане часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності фізичним та юридичним особам.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити