Міністр фінансів Олександр Данилюк підписав кредитну угоду на 150 млн. євро для розвитку енергетичної інфраструктури

10/10/16

Сьогодні Міністр фінансів Олександр Данилюк та Директор німецького державного Банку розвитку KfW Єва Вітт підписали кредитну угоду на 150 млн. євро для розвитку енергетичної інфраструктури.

Що це дає?

Кошти підуть на відновлення 4 трансформаторних підстанцій, які обслуговують 5 областей з загальним населенням в приблизно 14 млн українців. Це означає, що жителі Харківської, Запорізької, Дніпропетровської, Луганської та Донецької областей будуть отримувати більш якісні послуги з електропостачання.

Чому це важливо?

Отриманнями цього кредиту є дуже важливим для відновлення співпраці з Німеччиною. Адже ці 150 млн євро є частиною кредитного пакету у 500 млн євро, які були погоджені з Німеччиною на початку 2015 року. За два роки Україна отримала лише 200 млн євро від всього пакету у 500 млн євро.

Сьогоднішнє підписання стало можливим завдяки активному залученню Міністерства фінансів до прискорення процесу. Вирішення цього питання було обговорено Міністром фінансів Олександром Данилюком з керівництвом німецького державного банку KfW, та Міністром фінансів Вольвгангом Шойбле 30 серпня у Берліні, а також 6 жовтня у Вашингтоні.

«Це наш системний підхід у співпраці з міжнародними партнерами – ми вирішуємо застарілі проблеми, знаходимо неефективності та прибираємо їх, щоб гроші, які ми залучаємо, приносили максимальну користь людям,» - зазначив з цього приводу Міністр фінансів.

Додатково:

  • Підписання відбулось в рамках засідання Українсько-німецької Групи високого рівня з економічного співробітництва відбулась церемонія підписання кредитної угоди між Україною та Німеччиною для реалізації проекту щодо реконструкції підстанцій у східній частині України.
  • Проект є самоокупним інвестиційним проектом.
  • Повернення кредитних коштів передбачається здійснити повністю за рахунок компанії ДП НЕК «Укренерго», яка є безпосереднім виконавцем Проекту.
  • Кошти для повернення та обслуговування кредиту в повному обсязі будуть передбачені НКРЕКП в тарифі на передачу електроенергії магістральними та міждержавними мережами.
  • Термін погашення – 15 років (5 років пільговий період)
  • Відсоткова ставка – 3.97%

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити