Міністр фінансів Олександр Данилюк обговорив з представниками Європейської Бізнес Асоціації удосконалення адміністрування податків

7/20/16

19 липня відбулась зустріч Міністра фінансів Олександра Данилюка з членами Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА). Мета - обговорити з підприємцями напрацювання по удосконаленню адміністрування податків та вирішити проблеми бізнесу.

Під час зустрічі Міністр презентував основні напрацювання по удосконаленню адміністрування податків, які розроблялись Мінфіном спільно з Головою Комітету Верховної Ради Ніною Южаніною, експертами, громадськістю та бізнесом, в тому числі з Європейською Бізнес Асоціацією.

Під час обговорення представники ЄБА зазначили, що основною проблемою для бізнесу є не ставки податків, а саме їх адміністрування та робота ДФС. Тому запропоновані ініціативи відповідали очікуванням бізнесу. Адже головна ціль цих ініціатив - спрощення адміністрування податків та зменшення тиску на бізнес. При цьому пакет змін передбачає комплексну реформу ДФС та ліквідацію податкової міліції. Так, команда Міністерства фінансів під час зустрічі представила розроблені спільно з бізнесом та експертами ключові показники ефективності (КРІ) для ДФС. Ці КРІ будуть основними направляючими у реформі податкової. Також за їх допомогою можна буде чітко відслідкувати, що реально було зроблено в ДФС, а що ні.

Одним із ключових аспектів реформи ДФС є реформа митниці, на яку дуже чекають підприємці. На сьогодні за ініціативи Мінфіну на митниці була запроваджена автоматизована система передачі митних декларацій, яка дозволить значно зменшити зловживання з боку працівників митниці, прийнято рішення щодо обов’язкової фото- та відеофіксації митного оформлення, створено систему «єдиного вікна», яка почне діяти вже з 1 серпня, а також запроваджено міжвідомчий таргетинговий центр та мобільні групи для виявлення фактів корупції на митниці.

«Без зміни адміністрування, повної перебудови роботи ДФС будь-яка податкова реформа приречена, а разом з нею – і наповнення бюджету, і захист інвестицій. Наша мета - зменшити тиск на бізнес та створити нормальні умови для його розвитку. Наразі ми завершуємо підготовку наших пропозицій і плануємо їх представити вже найближчим часом», - зазначив Міністр фінансів.

Водночас, представники Європейської Бізнес Асоціації висловили бажання і надалі активно брати участь у розробці змін до Податкового кодексу та полегшення адміністрування податків.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити