Міністр фінансів Олександр Данилюк на Національній раді реформ розповів про роль бюджетної політики в скороченні споживання енергоносіїв

6/8/16

7 червня Міністр фінансів Олександр Данилюк взяв участь у засіданні Національної ради реформ, під час якого презентував бачення ролі бюджетної політики в скороченні споживання енергоносіїв. Засідання було присвячене реформі енергоефективності.

Міністерство фінансів активно працює над реформою бюджетного процесу, з метою оптимізації формування бюджету та ефективного використання бюджетних коштів. Саме через зміну механізмів бюджетного фінансування буде можливо утримувати дефіцит державного бюджету на безпечному рівні, підвищити ефективність планування бюджетних видатків та підвищити якість та ефективність державних послуг для громадян.

За словами Міністра фінансів Олександра Данилюка головним завданням державної політики у сфері енергоефективності має бути заохочення населення, в тому числі отримувачів субсидій, до втілення заходів з енергоефективності в своїх оселях. Адже основними причинами значних витрат на субсидії є низькі доходи населення та неефективне споживання енергоресурсів. "На 2016 рік в державному бюджеті закладено 35 млрд. грн. на виплату житлових субсидій. У 2017 очікується ріст кількості субсидіантів та суми необхідних витрат бюджетів на субсидії. Це створює величезне навантаження на державний бюджет. Заходи з підвищення енергоефективності мають вирішити цю проблему системно, суттєво скоротивши подальші енерговитрати домогосподарств та державного бюджету", - зазначив Олександр Данилюк.

Міністр фінансів наголосив, що система соціальних субсидій може та повинна створювати стимули для енергоефективності. Можливим рішенням може стати монетизація залишків субсидій з її подальшим використанням для енергомодернізації житлового фонду. «Енергоефективність - це не єдина причина необхідності монетизації. Ми підняли тарифи, нам потрібно запровадити повноцінний ринок газу, що неможливо без монетизації», - сказав Міністр фінансів Олександр Данилюк.

Переглянути презентацію на тему "Роль бюджетної політики в скороченні споживання енергоносіїв"

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити