Міністр фінансів О.Данилюк: У бюджеті-2018 всі видатки підтверджені доходами

9/23/17

“Ми формували бюджет не від видатків та побажань, а від доходів та реальних можливостей. Тому всі видатки підтверджені доходами”, - про це заявив Міністр фінансів О.Данилюк, представляючи проект держбюджету на 2018 рік у Парламенті 22 вересня.

За словами Міністра фінансів, в бюджеті 2018 немає місця роздуванню чи приховуванню доходів. Бюджетні доходи відображають те, які надходження реально зможе забезпечити наступного року економіка без підвищення податків. Уряд однозначно проти підвищення податків, оскільки зацікавлений у розвитку сприятливого бізнес-середовища.

“Щоб люди відчули зміни, а країна успішно розвивалась, необхідно розвивати економіку, і тут все в наших руках. Цього можна досягти шляхом прозорої приватизації, залучення інвестицій, детінізації, знищення схем, боротьби з корупцією. Деякі кроки в цьому напрямку ми вже реалізували, але попереду багато роботи. Це наша спільна відповідальність”, - зазначив О.Данилюк.

Міністр фінансів додав, що Мінфін вже запустив прозорий автоматичний реєстр відшкодування ПДВ, що унеможливлює корупцію, відновлює довіру бізнесу, створює рівні умови для кожного підприємця та полегшує ведення бізнесу в нашій країні.

Також вже працює автоматична система моніторингу ризиків ПДВ, яка унеможливлює розкрадання бюджету та неправомірне відшкодування ПДВ. Раніше таким чином бюджет втрачав мільярди гривень. Мінфін це припинив. Це революція в податковій сфері.

"Спроби повернутися до старої системи мають бути зупинені, бо це призведе не тільки до прямих втрат коштів з бюджету та зменшення дохідної частини, але і опосередковано буде мати негативний вплив на бізнес-клімат та знизить рівень важко завойованої довіри", - підкреслив Міністр.

Як зазначив О.Данилюк, серед першочергових кроків - треба повноцінно впровадити масштабну реформу ДФС, яка повністю перезавантажить систему взаємодії платників податків і контролюючих органів. І на це закладені гроші в бюджеті 2018.

Крім того, треба направити до ВР урядовий законопроект про Службу фінансових розслідувань. Створення СФР – це дуже очікуваний крок назустріч бізнесу. І затягування цього процесу негативно вливає на розвиток економіки.

“Законопроект Мінфіну про створення СФР вже готовий, підтриманий Урядом та узгоджений з нашими міжнародними партнерами. Проект надає необхідні повноваження, для боротьби з економічними злочинами проти держави, забезпечує незалежність і високий рівень професійності та розроблений на основі світових практик”, - зазначив з цього приводу Міністр фінансів.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити