Міністр фінансів Наталія Яресько оголосила нові ставки податків для видобування газу в Україні

7/13/15

«Скоротити податок на рентні платежі на видобуток газу, збільшити інвестиції,
стимулювати виробництво та покращити енергетичну безпеку України»
13 липня 2015 р.

Сьогодні на конференції Перший Американо-Український Бізнес Форум, що відбувається у Вашингтоні, США, Міністр фінансів Наталія Яресько оголосила нові ставки ренти на видобуток в Україні газу приватними компаніями, які було розроблено Міністерством фінансів та подано на розгляд Кабінету Міністрів України. Відповідний проект закону має бути поданий до Верховної Ради одразу після затвердження його Урядом.

Цей крок – ще один з низки стратегічних заходів, що здійснюються Урядом України для диверсифікації джерел постачання газу та зменшення корупції в цій галузі. Мета цього кроку – збільшити внутрішній видобуток газу завдяки забезпеченню конкурентоспроможності видобутку газу в Україні. Поточні рентні ставки на видобуток газу в нашій країні є одними з найвищих в світі, що заважає збільшенню внутрішнього видобутку газу.

«Якщо ми розкриємо потенціал природних ресурсів нашої країни, то тим самим ми зможемо підвищити національну безпеку, створити більшу конкуренцію в галузі, що, в свою чергу, призведе до створення більшої кількості робочих місць в енергетичному секторі та зменшить тиск на платіжний баланс», - зазначила Міністр фінансів. «Те, що ми пропонуємо - це дуже прораховані кроки: ми доклали великих зусиль, аби вирахувати, чого потребує бізнес, аби збільшити інвестиції в видобування, та збалансувати його очікування з нашим фіскальними потребами. І ми уважно дослідили, як працює ця галузь на інших ринках».

Розроблений Міністерством фінансів проект закону, що базується за найкращих міжнародних практиках, пропонує скоротити рентні ставки з 55% для родовищ, глибина яких менша 5000 м та 28% для родовищ, глибина яких більша 5000 м, до 29% та 14% відповідно, та запровадити ці ставки вже з 1 жовтня 2015 – тобто дати вступу в силу нового законодавства щодо ринку природного газу. Окрім того, для нових родовищ з 1 січня 2016 р пропонується запровадити рентні ставки на рівні 20% та 10% відповідно, зі збереженням існуючої ставки податку на прибуток, та додаткового корпоративного податку в розмірі 30%.
За прогнозами Уряду, зменшення рентних ставок вже з жовтня 2015 року забезпечить прибутковість інвестування та видобутку газу з існуючих свердловин. А новий режим оподаткування, що вступить в силу з 1 січня 2016 року, сприятиме інвестиціям у нові родовища. За оцінками Міністерства фінансів, ці кроки вже до 2025 року допоможуть підвищити приватне виробництво природного газу до 8,5 млрд. куб. м щорічно (порівнюючи з 3,5 млрд. куб. м. у 2014 році). До 2035 р. ці кроки мають підвищити рівень власного видобутку до 11 млрд. куб. м щорічно. «Уряд виконує свої зобов’язання щодо створення умов для залучення приватних інвестицій та технологій і виводить Україну з енергетичного тупику, в якому вона перебувала десятиліттями”, - зауважила міністр фінансів Наталія Яресько.

Якщо Україна зможе забезпечити стабільний та конкурентоспроможний рівень рентних ставок та покращення бізнес середовища в цілому, у поєднанні з реверсними поставками газу та активними діями щодо підвищення енергоефективності економіки, то вже на протязі десятиріччя наша країна має шанс стати самодостатньою в питанні забезпечення газом. Імпорт газу з Росії залежатиме виключно від того, чи Росія може запропонувати найвигіднішу ціну на нього. Кроки, презентовані сьогодні, доповнюють стратегію щодо забезпечення енергоефективності, диверсифікації постачання енергоресурсів та залучення інвестицій, що зроблять Україну незалежною в енергетичному плані та більш конкурентоспроможною економічно.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити