Міністр фінансів Наталія Яресько взяла участь у дискусії щодо оподаткування тютюнових виробів

12/8/15

8 грудня Міністр фінансів України Наталія Яресько взяла участь у дискусії на тему "Податкова реформа і боротьба з корупцією: використання світового досвіду в Україні”, де було обговорено проблематику оподаткування тютюнових виробів у контексті розробленого Мінфіном нового Податкового кодексу.

У своєму виступі Міністр фінансів зазначила, що низькі ціни на сигарети призводять до контрабанди в країни ЄС, через що Україна отримує критику від іноземних партнерів. Окрім того, за словами Наталії Яресько, питання акцизів варто розглядати також в контексті політики охорони здоров’я.

«Питання акцизів є болючим, але з точки зору здоров’я країни, я не можу не говорити про це, тому що в кожній країні акцизна політика розглядається разом із політикою здоров’я країни. Адже витрати нашого бюджету ідуть і на охорону здоров’я. Тому має бути баланс нашої відповідальності перед європейцями і баланс на нашому ринку. Ми намагаємось знайти золоту середину», - наголосила Наталія Яресько.

Як зазначила Міністр фінансів, проект податкової реформи Мінфіну пропонує підвищити специфічний акциз на тютюнові вироби на 40%, а адвалорний – на 3 в. п. до 15%. За оцінками експертів Українського центру контролю над тютюном, це дозволить підвищити річні доходи до Держбюджету на 7,5 млрд грн із врахуванням падіння ринку на 10%.

Серед учасників заходу також були представники Реанімаційного пакету реформ, Українського центру контролю над тютюном, громадської організації «Життя» та Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну», які підтримали відповідну ініціативу Міністерства фінансів. Зокрема, під час дискусії громадські активісти наголосили на тому, що зростання специфічного акцизу на сигарети стане вагомим кроком у адаптації українського законодавства із європейським, а саме – Україна має гармонізувати ставки акцизу на тютюнові вироби з мінімальною ставкою в ЄС. Наразі мінімальна ставка акцизу в країнах ЄС складає 90 євро за 1000 шт., в той час як в Україні цей показник становить 304,11 грн (12 євро).

На завершення дискусії сторони зійшлись на думці, що Україні потрібно піднімати ціни на сигарети вище рівня інфляції. Це дозволить зменшити споживання сигарет, принесе додаткові надходження в бюджет і створить імідж для України як надійного партнера, котрий виконує взяті міжнародні зобов’язання.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити