Міністр фінансів Наталія Яресько привітала відкриття програми кредитування соціального підприємництва

4/6/16

Міністр фінансів Наталія Яресько привітала відкриття інноваційної програми Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) та АТ «Ощадбанк», що забезпечить кредитування соціального підприємництва у національній валюті за низькими відсотковими ставками.

Міністр фінансів Наталія Яресько від імені Уряду висловила щиру вдячність Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) та Уряду США за їхню підтримку, які допомагають Уряду України долати масштабні соціальні та економічні виклики, що нині постають перед країною, в умовах обмежених фінансових ресурсів державного бюджету.

Програма пільгового кредитування WNISEF та «Ощадбанку» забезпечить доступ представникам соціального підприємництва до фінансових ресурсів загальним обсягом 100 млн. грн. Користь від діяльності таких підприємств отримають в першу чергу жінки, люди з особливими потребами, вимушені переселенці з південних та східних регіонів та представники інших визначених груп.

«Соціальні підприємці - це люди з інноваційними ідеями для вирішення найбільш гострих соціальних проблем суспільства. Замість того, щоб залишати вирішення соціальних потреб державному або бізнес-сектору, соціальні підприємці вирішують цю проблему шляхом зміни системи, розширюючи кордони стандартного мислення. Компанії, які підтримують соціальне благо і не зосереджені виключно на генеруванні прибутку, винаходять нові шляхи для перетворення нашого суспільства на краще та поліпшують життя наших співгромадян», - сказала Наталія Яресько.

Міністр фінансів висловилась на підтримку такої ініціативи, адже за умов дуже обмежених бюджетних ресурсів, необхідно створювати можливості для фінансової самостійності громадян. «Вітаю всіх з тим, що спільними зусиллями ми зробили важливий крок уперед задля вирішення масштабних соціальних проблем, з якими Україна стикається сьогодні. Я впевнена, що ця програма кредитування соціального підприємництва дозволить українцям відчути себе захищеними та самостійними», - підсумувала Наталія Яресько.

Джерелом фінансування цих кредитів є програма технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) вартістю 30 млн. доларів США, виконавцем якої є Western NIS Enterprise Fund.

Ключові факти:
- Сума одного кредиту варіюється в межах від 250 000 до 2 500 000 гривень
- Термін кредитування до 3-х років для придбання обладнання, нерухомості та до 2-х років для поповнення обігових коштів
- Фіксована ставка протягом всього терміну кредиту 5% або 10% річних, яка буде встановлюватися кредитним комітетом програми індивідуально
- Цільове використання кредиту: придбання обладнання, нерухомості, поповнення обігових коштів

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити