Міністр фінансів Наталія Яресько провела зустріч з керівниками департаментів фінансів обласних та Київської міської адміністрації

1/29/16

28 січня відбулась зустріч Міністра фінансів Наталії Яресько з керівниками департаментів фінансів обласних та Київської міської адміністрації за участі першого заступника Міністра регіонального розвитку та ЖКХ В’ячеслава Негоди, заступників Міністра освіти Інни Совсун та Павла Хобзея, заступника Міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінцема в рамках спільного засідання Мінфіну та Національної Консультаційної Ради з питань управління державними фінансами.

Уряд продовжує здійснювати реальні кроки на шляху фіскальної і бюджетної децентралізації з метою створення абсолютно нової, якісної системи міжбюджетних відносин. Так, завдяки ухваленим у грудні 2015 року Верховною Радою змінам в податковому законодавстві, у 2016 році за рахунок розширення бази оподаткування по окремих видах податків, очікуваний ресурс місцевих бюджетів у 2016 році зросте на 16,6% або 47,1 млрд. гривень.

Під час зустрічі Міністр фінансів звернула увагу, що разом з додатковими коштами, які передаються на місцевий рівень, місцева влада бере на себе й додаткову відповідальність.

«Ми наділили місцеву владу не лише додатковими повноваженнями, а й значною відповідальністю. Мова йде, по-перше, про відповідальність за прийняття рішень, що саме має фінансуватися з місцевого бюджету, а які напрямки не вартують витрачання коштів платників податків та мають бути оптимізовані. А по-друге, про відповідальність за своєчасне та коректне витрачання цих коштів», - зазначила з цього приводу Наталія Яресько.

За словами Міністра фінансів, за результатами проведених фінансовою інспекцією перевірок, під час використання бюджетних коштів допускаються факти порушення. Зокрема, Міністр фінансів звернула увагу на наявність випадків, коли бюджетні кошти залишаються неосвоєними через порушення бюджетної дисципліни з боку місцевої влади: відтермінування важливих рішень, несвоєчасне оформлення необхідної документації. В результаті громадяни не отримують передбачені для них кошти та обіцяні послуги, як це сталося у випадку зі створення центру надання адміністративних послуг та зони митного контролю.

«Міністерство фінансів, яке я очолюю, активно працює над забезпеченням послідовності та передбачуваності бюджетної політики. Наша мета - забезпечити сталість річного бюджету, знизити ризик впливу політичних процесів на державний бюджет, посилити відповідальність учасників бюджетного процесу за прийняті рішення та за управління бюджетними коштами. Дотримання бюджетної дисципліни та виважене планування своїх видатків - важливий крок на цьому шляху, який має зробити і центральна, і місцева влада.», - підкреслила з цього приводу Наталія Яресько.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити