12 липня Міністр фінансів Олександр Данилюк взяв участь у зустрічі з представниками бізнесу під головуванням Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

За результатом обговорення Олександр Данилюк одразу дав доручення голові ДФС провести зміни, які мають значно зменшити кількість кримінальних проваджень щодо бізнесу з боку податкової служби.

Сьогодні ДФС ініціює кримінальні справи навіть до того, як є реальні докази порушень з боку підприємців. Так, за інформацією бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети, у 2015 році було розпочато 1748 кримінальних проваджень, тоді як всього лише 55 були передані до суду з обвинуваченням. Тобто через те, що ДФС шукала кілька десятків порушників, реального тиску зазнали більше ніж півроти тисячі підприємств.

Доручення Міністра покликане оперативно вирішити проблему. Так, тепер до податкової міліції мають передаватись матеріали виключно після того, як всі адміністративні та судові процедури оскарження закінчені. Це означає, що якщо бізнесмен не погоджується з ДФС стосовно своїх зобов’язань і подає оскарження до суду, то кримінальне провадження проти нього можна буде розпочати лише тоді, коли слідчий знайде реальні докази злочину.

«Якщо немає підтвердження порушення, немає складу злочину, то не може бути й кримінального провадження. Ми оперативно вирішимо це питання через окреме доручення. Системне та остаточне рішення – це комплексна реформа ДФС та ліквідація податкової міліції», - зазначив під час зустрічі Олександр Данилюк.

Даний підхід не лише зменшить кількість необґрунтованих кримінальних справ проти бізнесу, а також має загалом зменшити зловживання з боку ДФС по нарахуванню додаткових зобов’язань.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити