Міністерство фінансів зустрілося з керівниками ринків та торгівельних майданчиків для роз'яснення норм щодо застосування РРО

6/27/15

У п’ятницю, 26 червня, заступник Міністра фінансів України Олена Макеєва зустрілась з керівниками українських ринків для обговорення питань щодо застосування РРО для платників податків, які здійснюють продаж товарів на ринках та дрібно-роздрібну торгівлю через засоби пересувної мережі.

Міністерство фінансів продовжує активно працювати над збільшенням податкової бази, в тому числі – за рахунок детінізації економіки України, а запровадження реєстраторів розрахункових операцій є одним із дієвих механізмів досягнення поставленої мети. Обов’язкове використання РРО повністю відповідає європейським стандартам ведення бізнесу, яке дозволить Україні крок за кроком приблизитися до європейських стандартів життя.

Тому, під час зустрічі Олена Макеєва, а також присутні на зустрічі перший заступник голови комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Андрій Журжій та представники Державної Фіскальної Служби (ДФС) провелироз’яснювальну роботу, яка має допомогти представникам українських ринків детальніше розібратися в питаннізастосування РРО суб’єктами господарювання, які провадять діяльність на ринках.

Під час зустрічі представники Мінфіну та ДФС ще раз звернули увагу представників ринків на те, що норма щодо обов’язкового застосування РРО не стосуватиметься мікробізнесу, адже РРО не потрібно застосовувати платникам єдиного податку І групи, що мають оборот до 300 тис гривень на рік, а також тих представників ІІ і ІІІ груп, що є фізичними особами-підприємцями, та здійснюють діяльність на ринках та продаж товарів дрібно-роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. (Це виключення не стосується платників, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами, і тому зобов’язані використовувати РРО незалежно від місця здійснення їх діяльності, в тому числі й на ринках).

Одночасно, Міністерство зауважує, що, за даними ДФС, сьогодні в Україні існує 1663 суб’єкти господарювання, які заявляють себе як ринки, хоча лише 740 з них надали документи, які підтверджують їхнє право на організацію ринкової торгівлі. Тому, з метою уникнення непорозумінь з підприємцями, які здійснюють діяльність на ринках, представники Мінфіну звернули увагу адміністрацій ринків на необхідність документального підтвердження статусу ринку (цільового призначення земельної ділянки). Для цього до 1 серпня 2015 року адміністрації ринків мають подати копії відповідних документів до органів ДФС за місцем реєстрації платників, які утримують ринки. Лише за цієї умови підприємці, що здійснюють діяльність на цих ринках, будуть мати право не застосовувати РРО.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити