Міністерство фінансів закликає Верховну Раду ухвалити законопроект, що сприятиме вирішенню проблеми валютних іпотечних кредитів

3/31/16

Міністерство фінансів закликає Верховну Раду ухвалити проект Закону «Про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)» №4004, що був розроблений Міністерством фінансів спільно з Національним банком та Незалежною Асоціацією Банків України.

Міністерство фінансів активно працює над відновленням сталого економічного зростання, важливою передумовою якого є відновлення банківського кредитування. Це, в свою чергу, неможливо без вирішення питання проблемних кредитів, що сьогодні обтяжують громадян та бізнеси. Саме з метою вирішення цієї проблеми і було розроблено даний законопроект.

За оцінками НАБУ, кількість родин, які матимуть право на реструктуризацію валютних іпотечних кредитів, складає приблизно 37 000 на загальну суму близько 1 млрд. доларів США. І розроблений Міністерством фінансів законопроект має соціальну направленість та надаватиме підтримку саме тим, хто її справді потребує.

«Ми вважаємо, що валютні кредити потрібно реструктуризувати лише тим громадянам, що брали їх на придбання власного житла, та, які, як наслідок, через неспроможність сплатити кредит можуть залишитися без єдиного свого помешкання. Лише це буде справедливим по відношенню до решти громадян нашої країни, більшість з яких не брали кредитів, а жили за власними коштами», - зазначила з цього приводу Наталія Яресько.

Окрім того, за словами Міністра фінансів, запропонований Урядом законопроект не несе загроз для банківської системи: його погоджено з банківським співтовариством. В процесі реструктуризації такого кредиту, банки повинні будуть: списати від 25% до 100% позики; перевести непогашений залишок по кредиту у гривню по курсу НБУ на день проведення реструктуризації; забезпечити, аби протягом 3-х років ставка по цьому кредиту не перевищувала ту, за якою був наданий кредит в іноземній валюті.

«Цей законопроект є простим та зрозумілим шляхом для вирішення проблеми валютних кредитів на єдине житло, що сприятиме підтримці банківської системи в цілому, а отже, допоможе сприяти економічному зростанню та добробуту всіх українців», - підкреслила Н.Яресько.

Слід зауважити, що Міністерство фінансів не підтримує альтернативний законопроект № 4004-1, оскільки він не дозволяє збалансувати інтереси позичальників та кредиторів, і матиме згубні наслідки для банківського сектору України та зруйнує фінансову стабільність, досягнуту важкими зусиллями Міністерства фінансів та НБУ.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити