Міністерство фінансів закликає Верховну Раду ухвалити законопроект, що сприятиме відновленню економічної активності підприємств та пожвавленню банківського кредитування

3/31/16

Міністерство фінансів закликає Верховну Раду ухвалити проект Закону «Про фінансову реструктуризацію», що був розроблений з метою відновлення економічної активності підприємств та пожвавлення банківського кредитування.

Міністерство фінансів активно працює над оздоровленням системи державних фінансів та стабілізації банківського сектору задля відновлення економічного зростання України, для чого здійснює рішучі кроки для вирішення структурних економічних та фінансових проблем.

Проект Закону України «Про фінансову реструктуризацію» було розроблено Міністерством фінансів спільно з Національним банком України та Незалежною асоціацією банків України з урахуванням кращих міжнародних практик. Завдяки законопроекту буде створено ефективну основу для вирішення проблеми боргового навантаження на українські підприємства, що мають тимчасові проблеми зі своєчасним погашенням боргів перед кредиторами.

«Підхід, закладений в законопроекті, дасть можливість підприємствам, які мають ефективну і потенційно успішну бізнес-модель, вирішити проблему платоспроможності, уникнути ризику банкрутства, і таким чином – повернутися до зростання», - зазначила з цього приводу Міністр фінансів Наталія Яресько.

Водночас, як зазначила Міністр фінансів, розроблений закон не є механізмом уникнення від сплати по кредитам: нежиттєздатні підприємства не зможуть ним скористатися. З метою уникнення зловживань або маніпулювання процесом фінансової реструктуризації пов’язані особи підприємства-боржника будуть позбавлені можливості впливу на процес. Окрім того, процедура фінансової реструктуризації передбачає добровільну, а не обов’язкову участь підприємств. Вона відбуватиметься при погодженні всіх сторін й на умовах, які задовольнять усіх.

«Створення ефективної процедури фінансової реструктуризації підприємств допоможе відновити економічну активність життєздатних підприємств, пришвидшити “одужання” реального та фінансового секторів економіки, - а це, в свою чергу, допоможе зберегти існуючі та створити нові робочі місця», - підкреслила Міністр фінансів.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити