Міністерство фінансів вітає ухвалення Верховною Радою проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік»

12/25/15

25 грудня на пленарному засіданні Верховної Ради України було ухвалено проект Закону «Про державний бюджет України на 2016 рік». Міністерство фінансів вітає дане рішення парламенту, яке дозволить значно підвищити ефективність використання державних коштів із одночасним забезпеченням всіх ключових потреб держави.

Міністерство фінансів активно працює над стабілізацією фінансової системи країни та відновленням економічного зростання. З цією метою Міністерство фінансів розробило проект державного бюджету на 2016 рік, який розрахований з урахуванням змін у податковій базі (зокрема зменшенню ЄСВ з в середньому 41% до 22%), що сприятиме пришвидшенню соціально-економічного розвитку країни, зменшенню ролі держави в економіці з одночасним зменшенням дефіциту зведеного бюджету та загального дефіциту державних фінансів до 3,7% ВВП.

Для збалансування зменшення фінансового ресурсу держави внаслідок зменшення податкового навантаження, та для покращення ефективності використання державних ресурсів, Міністерство фінансів розробило широкий пакет змін до законодавства, що дозволить оптимізувати напрямки використання коштів, підвищити якість державних послуг для громадян, а також, в залежності від рівня доходів громадян, надавати допомогу з бюджету лише тим, хто дійсно її потребує. Відповідний пакет законів було ухвалено Верховною Радою на засіданні 24 грудня.

Проект Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік» передбачає також подальшу фіскальну децентралізацію і збільшення повноважень на місцях. Водночас, разом із ресурсами місцеві громади візьмуть на себе відповідальність за частину видатків.

«Розроблений нами проект Закону забезпечує всі потреби країни у фінансуванні оборони та всі потреби у соціальних видатках. Водночас, цей бюджет забезпечує загальний дефіцит державних фінансів на рівні 3,7% ВВП, що означає подальше зменшення потреби у залученні нових боргів для фінансування бюджету й боргове навантаження на майбутнє. Це - важливий крок на шляху до оздоровлення економіки та зниження ризиків для її стабільності у майбутньому», - зазначила з цього приводу Міністр фінансів Наталія Яресько.

Ухвалення Закону про державний бюджет на 2016 рік є важливою складовою для отримання наступного траншу МВФ та іншої, пов’язаної з ним міжнародної фінансової підтримки, що має на меті забезпечити стабільність, прогнозованість та економічне зростання, - як для країни в цілому, так і для кожного громадянина зокрема. Водночас, відповідність ухвалених законопроектів принципам та цілям програми співробітництва України з МВФ "Механізм Розширеного фінансування" (що є необхідною умовою для надання Україні наступного траншу МВФ), буде аналізуватися спеціалістами Міжнародного Валютного Фонду окремо.

Ключові показники проекту державного бюджету на 2016 рік:

• Макроекономічні показники: Реальний економічний ріст в 2%, інфляція 12%, середньорічний курс 24.1, в кінці року 24.4, номінальний ВВП = 2262 млрд. грн.

• Доходи: 595,1 млрд. грн. (+15,1% порівняно з Законом про державний бюджет на 2015 рік)

• Видатки: 667,7 млрд. грн..

• Граничний дефіцит державного бюджету 3,7% ВВП (83,7 млрд. грн.) в межах маяка МВФ.

• Соціальні стандарти: мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум будуть зростати двічі в році – перший раз 1 травня на 5% й другий 1 грудня на 7%, всього 12% на рівні із закладеною інфляцією.

• Всі основні соціальні допомоги для найбільш вразливих верств населення збережені й проіндексовані у зв’язці із соцстандартами.

• Закладено більший ресурс на виплату громадянам житлових субсидій в розмірі 35 млрд. грн. (із цьогорічних 24 млрд. грн.).

• На оборону і безпеку держави передбачено спрямувати ресурс загальним обсягом 113,6 млрд. грн. (або 5,0% від ВВП).

• Граничний обсяг державного боргу, обрахований у національній валюті, складе 1 501,5 млрд. грн. та становитиме 66,4 % від ВВП.

• Гарантований державою борг, обрахований у національній валюті, складе 444,8 млрд. грн.

• Державний та гарантований державою борг становитиме 86,0 % від ВВП.


Презентація

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити