Міністерство фінансів вітає ухвалення проекту Закону, що дозволить Україні повною мірою скористатись багаторічною кредитною лінією на закупівлю газу від міжнародних фінансових організацій

1/29/16

Міністерство фінансів вітає ухвалення Верховною Радою під час пленарного засідання 26 січня законопроекту №3388, який доповнює відповідні положення Закону про державний бюджет на 2016 рік та дозволить залучити від міжнародних фінансових організації фінансові ресурси обсягом до $1 млрд на закупівлю природного газу від європейських постачальників.

Цей крок є продовженням комплексної реформи відносин в енергетиці, на яку Україна та наші громадяни чекають вже 20 років. Це переорієнтація та диверсифікація закупівель газу, забезпечення прозорості та фінансової відповідальності в діяльності НАК «Нафтогаз України», відмова від монополії Газпрому та, найголовніше, забезпечення енергетичної безпеки нашої держави.

Минулого року Парламент вже підтримав низку революційних змін щодо реформування українського ринку природного газу за принципами Третього енергетичного пакету Європейського союзу, які розроблялись у рамках підготовки до отримання Другої позики політики розвитку Світового банку. Ці зміни вже почали працювати, відкривши наш ринок газу для вільної конкуренції, що може сприяти подальшому зниженню цін на блакитне пальне та підвищенню якості обслуговування споживачів газу.

За останні шість місяців ми змогли разом з нашими міжнародними партнерами (за участю Світового Банку, Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, Міжнародної Фінансової Корпорації) домовитися про 1 мільярд доларів багаторічних поновлюваних кредитних лінії для Нафтогазу. Це дозволить запровадити нові довгострокові фінансові механізми фінансування закупівель природного газу. Ми вже підписали кредитну угоду із ЄБРР на 300 млн. дол. терміном на три роки та почали вибірку коштів за нею. Завдяки цим останнім змінам ми також зможемо підписати угоду про п'ятирічні гарантії від Світового банку на 500 млн.дол. та ще на 200 млн.дол. - від Міжнародної фінансової корпорації. Це означає міжнародний рівень прозорості та звітності в укладанні та реалізації імпортних контрактів, а також нову якість фінансової відповідальності.

«Завдяки співпраці України з міжнародними партнерами, вперше в історії незалежності держави, ми фінансово готові до наступного опалювального сезону. Ми дякуємо нашим партнерам з ЄС, США та іншим міжнародним партнерам за підтримку України, зокрема у форматі надання відновлювальних кредитних ліній", - заявила з цього приводу Міністр фінансів Наталія Яресько.

Ці зміни нададуть Нафтогазу можливість у віднині забезпечувати стале проходження опалювальних сезонів, диверсифікувати ринки закупівлі природного газу, забезпечити вчасне наповнення підземних сховищ за найбільш сприятливими цінами на газ.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити