Міністерство фінансів вітає успішне ухвалення Верховною Радою законопроектів, необхідних для початку юридичного оформлення процесу реструктурізації

9/17/15

Сьогодні Верховна Рада конституційною більшістю у понад 300 голосів за необхідних 226, ухвалила пакет законопроектів, що необхідні для початку юридичного оформлення процесу реструктуризації державного боргу України. Міністерство фінансів вітає успішне голосування по цих проектах закону у Верховній Раді, та дякує народним депутатам за відповідальне ставлення до проектів законів, ухвалення яких є критично важливим для зміцнення стабільності та повернення до економічного росту нашої країни.

Досягнення Угоди між Міністерством фінансів та Спеціальним комітетом кредиторів щодо реструктуризації зовнішнього комерційного боргу України є значним успіхом нашої країни і головною складовою плану Міністерства фінансів зі стабілізації економіки України та закладання підвалин для відновлення її зростання. Угода передбачає:

- негайне зменшення основної суми суверенного і гарантованого державою комерційного зовнішнього боргу на 20% ($3.6 млрд)
- перенести погашення ще $11,5 млрд на період після 2019 року. І, таким чином, надати Україні 4 роки без погашення зовнішнього комерційного боргу на відновлення економіки та повернення до сталого зростання ВВП.

Зниження боргового навантаження на Україну дозволить посилити макроекономічну стабільність, оздоровити економіку та, завдяки цьому, пожвавити залучення інвестицій.

Дана угода з реструктуризації забезпечує досягнення трьох цілей реструктуризації, що було встановлено у програмі співробітництва України з МВФ «Механізм розширеного фінансування», і є необхідною умовою для продовження успішної співпраці України з Міжнародним Валютним Фондом та іншими двох- та багатосторонніми міжнародними партнерами України.

Сьогоднішнє голосування за пакет законів щодо реструктуризації боргу є важливою демонстрацією державницької позиції народних депутатів країни, та вкотре показує силу та єдність всіх гілок влади в Україні у їхньому бажанні реформувати країну.

За результатами ухвалення відповідного пакету законів у Верховній Раді, вже у найближчі дні Міністерство фінансів планує розпочати юридичну процедуру щодо обміну єврооблігацій.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити