Міністерство фінансів вітає ухвалення Верховною Радою проекту закону, який забезпечить удосконалення адміністрування податку на додану вартість в Україні

7/16/15

Міністерство фінансів вітає ухвалення Верховною Радою проекту закону №2173а, який забезпечить удосконалення адміністрування податку на додану вартість в Україні.

Мета Міністерства фінансів – збільшення надходжень до державного бюджету України за рахунок збільшення податкової бази, зокрема, шляхом детінізації економіки. Одним з дієвих механізмів боротьби з ухилянням від податків та податкових махінацій є запровадження електронного адміністрування ПДВ, яке вступило в силу з 1 липня 2015 року.

Одночасно з метою подальшого допрацювання електронної системи ПДВ, Міністерство фінансів розробило, а Верховна Рада ухвалила проект закону №2173а «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», який дозволяє покращити роботу цієї системи.

Зокрема, проект закону:
- врегулювує питання акумулювання коштів на спеціальних рахунках сільськогосподарських підприємств;
- надає платнику податку інформації про рух коштів на його рахунках в системі електронного адміністрування податку;
- скорочує реквізити податкової накладної;
- врегульовує складання податкових накладних тими суб’єктами господарювання, які здійснюють постачання товарів (послуг), яке має безперервний або ритмічний характер;
- передбачає «обнуління» показника суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з метою коректного формування з 1 липня цього показника;
- визначає, що на кошти, які знаходяться на електронних рахунках платників, не поширюється дія Закону України „Про виконавче провадження”, та зобов’язує зняти арешт з коштів, на які такий арешт був накладений.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити