Міністерство фінансів України, Міжнародна фінансова корпорація та ПАТ «Укргазбанк» об’єднують зусилля для підвищення інвестиційної привабливості банку

11/14/17

Міністерство фінансів України, Міжнародна фінансова корпорація, член Групи Світового банку, та ПАТ «Укргазбанк» підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо підтримки приватизації (продажу) ПАТ «Укргазбанк», четвертого найбільшого банку в Україні за розміром активів.

Цей меморандум є частиною масштабніших зусиль Уряду України, який контролює значну частку банківського сектору, з реформування та зміцнення державних банків перед їх приватизацією. В рамках цієї роботи Урядом вже подано до Парламенту проект закону, розроблений Міністерством фінансів України спільно з міжнародними фінансовими інституціями, щодо вдосконалення корпоративного управління державних банків, оновлюється стратегія їх реформування.Це партнерство є одним з важливих компонентів стратегії МФК щодо створення прозорого та конкурентного процесу, спрямованого на заплановану приватизацію державних банків, з метою збільшення темпів зростання кредитування та інвестиційної привабливості банківського сектору країни.

МФК сприятиме Укргазбанку у зміцненні корпоративного управління, забезпеченні його операційної незалежності та подальшому вдосконаленню сталої банківської моделі, заснованої на комерційній доцільності.

Підписання Меморандуму про взаєморозуміння між МФК, Міністерством фінансів та Укргазбанком відбулося під час першого візиту в Україну Президента Групи Світового банку Джим Йонг Кіма та за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

«Вітаю сьогоднішнє підписання Меморандуму. Уряд й надалі працюватиме над створенням необхідних умов для покращення інвестиційного клімату в державі, залучення іноземних інвестицій в українську економіку. Це наша мета, яка приведе Україну до успіху», - наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

“Це партнерство є потужним сигналом, що Україна серйозно налаштована на залучення приватних інвестицій у банківський сектор та якісну трансформацію Укргазбанку, - Міністр фінансів Олександр Данилюк сказав на церемонії підписання. – Ми працюємо над створенням умов, які сприятимуть розвитку банківської системи, широкомасштабному відновленню кредитування великих та малих підприємств, яке, в свою чергу, забезпечить підтримку економічного зростання”.

Кирило Шевченко, голова правління Укргазбанку, зазначив: “Протягом останнього року Укргазбанк досяг значного прогресу в перетворенні на більш ефективний, прозорий та інноваційний банківський інститут. Укргазбанк став першим в Україні банком, який запровадив абсолютно нову для країни модель - green banking. Безумовно, така співпраця сприятиме подальшому посиленню позицій Банку на ринку та збільшенню його інвестиційної привабливості.”

“МФК віддана підтримці фундаментальних реформ в банківському секторі України, - сказав Томаш Тельма, регіональний директор МФК у Європі та Центральній Азії. – Успішна трансформація та наступна приватизація Укргазбанку стануть важливим досягненням у майбутньому для банківської галузі України та для міжнародних інвесторів. Це допоможе продемонструвати інвестиційний потенціал України.”

У вересні МФК надала Укргазбанку гарантію торговельного фінансування на суму $20 мільйонів доларів. МФК також допомагає банку наростити його діяльність у сфері «зеленого» фінансування. За період з моменту початку партнерства, банк профінансував проекти на суму понад 5 млрд гривень ($200 мільйонів доларів США) та напрацював низку проектів на загальну суму 12 млрд гривень ($440 мільйонів доларів США).

Довідково

За 25 років співпраці сукупний розмір операцій Світового банку в країні сягнув близько 12 мільярдів доларів США в рамках приблизно 70 проектів та програм. Поточний інвестиційно-кредитний портфель Світового банку в Україні налічує 8 інвестиційних проектів на загальну суму близько 2,5 мільярда доларів США, а також одну гарантію в розмірі 500 мільйонів доларів США. Світовий банк схвалив Концепцію партнерства з Україною на 2017–2021 роки, яка забезпечить підтримку зусиль країни щодо досягнення сталого економічного відновлення на благо всього населення України.

Укргазбанк

АБ «УКРГАЗБАНК» - це універсальна динамічна фінансова установа, яка надає як традиційні, так і унікальні інноваційні банківські послуги. Банк працює з корпоративним, середнім і малим бізнесом, а також з фізичними особами. УКРГАЗБАНК входить до топ-5 українських банків за обсягом активів. 94,94% статутного капіталу Банку належить державі в особі Міністерства фінансів України. За 24 роки своєї діяльності УКРГАЗБАНК завоював довіру тисяч роздрібних і корпоративних клієнтів. Банк продовжує демонструвати стабільну динаміку зростання клієнтської бази, яка становить майже 1 мільйон. УКРГАЗБАНК на сьогодні є лідером «зеленого» фінансування в Україні. Додаткова інформація

МФК

МФК, член Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, що фокусується на приватному секторі країн, ринки яких формуються. Працюючи з понад 2000 компаній в усьому світі, ми використовуємо наш капітал, експертизу та вплив, щоб розбудовувати ринки та створювати можливості в найрізноманітніших частинах світу. У 2017 фінансовому році обсяг наших довгострокових інвестицій у країнах, що розвиваються, досяг рекордної суми $19,3 млрд., підтримуючи важливу роль приватного сектору у подоланні бідності та забезпеченні загального добробуту.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити