Міністерство фінансів України вітає підтримку, продемонстровану міжнародною спільнотою угоді з реструктуризації боргу

8/28/15

Міністерство фінансів України висловлює свою подяку усім організаціям та країнам, що постійно підтримували та допомагали нашій країні під час та після проведення переговорів з реструктуризації боргу. Вчора Міністерство фінансів успішно завершило переговори, уклавши угоду про реструктуризацію боргу між Україною та комітетом кредиторів. Завдяки угоді Україна зможе знизити боргове навантаження, а відтак – посилити макроекономічну стабільність, оздоровити економіку та, завдяки цьому, пожвавити залучення інвестицій.

Потужна міжнародна підтримка цієї угоди вже була висловлена Керуючим директором МВФ пані Крістін Лагард, Міністром фінансів США Джейкобом Лью, Міністром фінансів Німеччини Франком Штайнмайєром, Членом Конгресу США Марсі Каптур, Президентом Європейської Комісії Жаном-Клодом Юнкером та Президентом Європейської Ради Дональдом Туском, Єврокомісаром Валдісом Домбровскіс, Міністром закордонних справ Литви Лінусом Лінкевічіусом, а також Міністерством фінансів Німеччини, Міністерством закордонних справ Великобританії, ЄБРР.

Заява Директора розпорядника МВФ пані Крістін Лагард

Заява Президента Європейської Ради Дональда Туска:

27 серпня 2015 р.

“Я особливо радий вітати Президента Порошенка у день, який почався з хорошої новини для України: я дуже вітаю угоду, досягнуту між Україною та її кредиторами. Окрім цього, контактна група по Україні досягла домовленості про нове припинення вогню з 1 вересня. Обидві новини дають нам підстави для оптимізму.”

Заява Міністра фінансів США Джейкоба Лью про угоду щодо реструктуризації боргу України

27 серпня 2015 р.


“Ми вітаємо звістку про те, що Уряд України досяг згоди з комітетом кредиторів про умови реструктуризації державного боргу України на умовах, які відповідають цілям, визначеним у програмі МВФ з фінансової підтримки для України. Ця угода допоможе покращити стан державної фінансової системи України, надасть Уряду необхідну свободу маневру для реалізації його амбітного плану реформ та посилить основу для покращення економічної ситуації і для економічного зростання, яке базуватиметься на приватному секторі економіки. Цей прогрес став можливим завдяки значним зусиллям Уряду України, спрямованим на покращення бізнес-клімату, підвищення якості управління та посилення конкуренції, боротьбу з корупцією, оздоровлення фінансового сектора та скасування неефективних субсидій з одночасним збереженням захисту найбільш вразливих груп населення — Сполучені Штати беззастережно підтримують ці зусилля.

Ми підтримуємо керівництво України у особі Президента Порошенка, Прем’єр-міністра Яценюка та Міністра фінансів Яресько, і ми закликаємо кредиторів, які є учасниками цієї угоди з реструктуризації боргу України, якнайшвидше завершити необхідні для даної угоди заходи, які є критично важливими для добробуту України у майбутньому. Сильна та стабільна Україна відповідає інтересам її громадян, сусідів, її міжнародних партнерів та інвесторів. Ми усі повинні спільно працювати над досягненням цієї мети, і сьогоднішня угода є важливим кроком до надання народу України шансу на економічний розвиток та стабільність.”

Заява Міністра закордонних справ Німеччини Франка Штайнмайєра

27 серпня 2015 р.

"Я радий, що Уряд України сьогодні уклав угоду з кредиторами про масштабну реструктуризацію зовнішнього боргу України. Це є великим та важливим кроком до підвищення рівня економічної стабільності. Разом з пакетом допомоги від міжнародної спільноти та МВФ, ця угода є основою для цілеспрямованого та амбітного продовження процесу реформ та модернізації української держави, її економіки та суспільства."“#Німеччина вітає угоду між #Україною та приватними кредиторами. Важливий крок на шляху до макроекономічної стабільності» @MFA_Ukraine”
“#Steinmeier схвалює угоду між #Україною та приватними кредиторами. Фундамент для продовження амбітних реформ.@MFA_Ukraine”
Членкиня Конгресу США Марсі Каптур (OH-9)

“Членкиня Конгрессу Марсі Каптур (OH-9) радіє, що уряд України досягнув історичної домовленості щодо реструктуризації боргу, яка допоможе уникнути загрози дефолту для демократичної країни, яка наразі захищає свої східні кордони від сепаратистів, підтримуваних Росією».

“Ця вкрай важлива угода є свідченням потужного консенсусу серед міжнародної спільноти про те, що Україна має світлі довгострокові перспективи”, сказала пані Каптур. «Проте, потреба в домовленості такого роду має нагадати світові, що Україна залишається під атакою і заслуговує на підтримку. Як найбільший маяк свободи в світі, Сполучені Штати мають відповідальність та інтерес у захисті інших демократичних держав. Україна – це наша сестра по свободі і це в наших інтересах, прийти їй на допомогу зараз, в часи її найбільшої потреби».

“Я також передаю мої гарячі вітання новому поколінню українських лідерів, які відмовляються приймати похмурі обмеження минулого та ведуть Україну політично, економічно та соціально в нову еру обіцянки. Український народ заслуговує на свободу та процвітання».
Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер


“@JunckerEU схвалює угоду між #Україна і її кредиторами щодо реструктуризації боргу. «Це дозволить Україні продовжити шлях реформ»


Єврокомісар Валдіс Домбровскіс

“Ми вітаємо угоду про реструктуризацію боргу #України з приватними кредиторами. Важливо продовжувати докладати зусилля на шляху реформ. #ЄК #УкраїнаЄС”


Міністерство фінансів Німеччини


“ Україна справді домовилась з приватними кредиторами після інтенсивних та складних переговорів щодо результату. Це рішення має тепер бути політично схвалене українським Парламентом та конкретизованим, згідно з відповідним законодавством. З боку Федерального Уряду, ми схвалюємо цю угоду. Це сприятиме макроекономічній стабільності України та, відповідно,успішному впровадженню програми МВФ. Ви бачили, що навіть МВФ схвалило цей результат».


Міністерство закордонних справ Великобританії

“Ми вітаємо домовленість між урядом України та комітетом кредиторів про реструктуризацію боргу, об’явлену вчора. Ця угода, разом з пакетом міжнародної підтримки на чолі з МВФ, допоможе Уряду України отримати простір, який їй потрібний, для продовження широкомасштабних та амбітних планів реформ. Ми повністю підтримуємо зусилля уряду України та закликаємо всі сторони цієї угоди зробити всі необхідні кроки, щоб забезпечити її успіх”.


Міністр закордонних справ Литви Лінус Лінкевічіус


“Чудові новини для #України й справжній вияв солідарності міжнародної спільноти з українським народом! #UnitedForUkraine”


ЄБРР


«Ми також вітаємо сьогоднішні новини про цю важливу угоду»


Керівний директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу, Френсіс Маліж: “Реструктуризація боргу #України: справді віха вивільнення. Дякую @n_jaresko за прояснення на інвестиційному горизонті”.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити