Міністерство фінансів України підтримало Національний форум з експорту

4/20/15

16-17 квітня 2015 року у Києві відбувся Перший національний форум з підтримки експорту, організований Торгово-промисловою Палатою України спільно з Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, Американською торгівельною палатою в Україні, Українським союзом промисловців і підприємців. Співорганізаторами заходу виступили центральні та місцеві органи виконавчої влади, низка міжнародних організацій, провідних українських і світових фінансово-банківських інституцій, консалтингових компаній, промислових підприємств-експортерів.


Форум зібрав понад 300 представників, які обговорили широке коло питань: від державної підтримки національного експорту та поліпшення умов ведення бізнесу в Україні, фінансово-кредитних механізмів сприяння експорту до проведення модернізації об’єктів інфраструктури та промисловості відповідно до міжнародних стандартів, диверсифікації географії експорту, подолання технічних та інших торговельних бар’єрів на шляху просування української продукції на ринки країн світу.

Від Міністерства фінансів України у форумі взяла участь Олена Макеєва, заступник Міністра фінансів. «Створення ефективної системи підтримки експорту можливе лише за рахунок постійної взаємодії між бізнесом та владою. Національний форум з підтримки експорту став всеохоплюючою платформою, яка надала змогу українським експортерам та представникам державних органів обговорити поточну проблематику, можливості та подальші кроки у побудові сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні. Ми усвідомлюємо величезний експортний потенціал нашої держави, розвиток якого надасть змогу українським підприємствам гідно конкурувати на міжнародних ринках», - наголосила пані Макеєва.

Учасники заходу констатували необхідність створення в Україні у короткостроковій перспективі розгалуженої системи підтримки експорту, котра би передбачала функціонування державних і недержавних інституцій із кредитування, гарантування та страхування експорту, просування українських товарів і послуг на закордонні ринки, агентств із залучення до української економіки іноземних інвестицій і сприяння міжнародному розвитку.

Учасники Форуму ухвалили рішення щодо підготовки протягом 60 днів на підставі зазначених пропозицій громадською експертної радою, у взаємодії з центральними органами виконавчої влади та бізнес-асоціаціями, комплексного плану дій (дорожньої карти) з підтримки українського експорту.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити