Міністерство фінансів стурбоване сьогоднішніми результатами розгляду у Верховній раді законопроектів №8099 та №7180

3/20/18

Розроблений Мінфіном законопроект №8099 спрямований на продовження запровадження в Україні середньострокового бюджетного планування на постійній основі і на усіх рівнях бюджетної системи. Це надзвичайно важливий крок бюджетної реформи, що підвищує прозорість, якість та ефективність використання бюджетних коштів та робить бюджетну політику більш передбачуваною. Що є особливо важливим у передвиборчий рік.

Законопроект №7180, який розробило Міністерство фінансів спільно з експертами МВФ, Світового банку, ЄБРР та Міжнародної фінансової корпорацї, був підтриманий Урядом та профільним парламентським комітетом. Він забезпечує формування професійних наглядових рад з більшістю незалежних членів у Ощадбанку та Укрексімбанку, які довгий час знаходяться без функціонуючих наглядових рад. Це, в свою чергу, унеможливлює політичний вплив на державні банки, сприяє залученню висококласного менеджменту та подальшого розвитку банків.

Без формування наглядових рад, що включатимуть до свого складу професійних та незалежних членів, виконання стратегії держбанків, що спрямована на підтримку фінансової стабільності, створення рівних конкурентних умов, компенсацію інвестованих державою коштів й значне зменшення частки держави у банківському секторі, є неможливим.

Надзвичайна важливість цих законотворчих ініціатив для бюджетної реформи та реформи державного банківського сектора потребує пошуку консенсусу для їхнього прийняття та є спільною відповідальністю Уряду та Парламенту.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити