Міністерство фінансів провело експертну зустріч з регіонами щодо законопроекту про запровадження в Україні уповноважених економічних операторів

3/10/16

10 березня відбулась експертна зустріч у форматі відео-конференції представників Міністерства фінансів та громадського середовища в регіонах щодо обговорення законопроекту про впровадження в Україні інституту уповноваженого економічного оператора (УЕО) та спрощень митних формальностей, розробленого Мінфіном разом з групою експертів.

Участь у дискусії взяли начальник Управління митної політики Міністерства фінансів Олександр Москаленко, директор Департаменту організації митного контролю ДФС України Олексій Василенко, заступник директора департаменту Федерації роботодавців України Ігор Муратов, партнер ГО "Easy Business" Тетяна Паламарчук та ін. До експертних слухань долучилися також представники органів державної влади, громадських об’єднань, експертних кіл та засобів масової інформації у п'яти областях України – Дніпропетровську, Львові, Полтаві, Харкові та Чернігові.

Під час обговорення представники Міністерства фінансів озвучили основні положення законопроекту "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних процедур), а також відповіли на запитання усіх зацікавлених сторін з регіонів.

«Розроблений проект закону покликаний запровадити в Україні дієвий механізм інституту уповноважених економічних операторів, аналогічний тому, що функціонує в ЄС. Надання українським підприємствам статусу УЕО на базі прийнятих у міжнародній практиці критеріїв стане дієвим інструментом боротьби із корупцією та адміністративним тиском на підприємців з боку митних органів», - зазначив начальник Управління митної політики Міністерства фінансів Олександр Москаленко.

Підтримуючи необхідність ухвалення законопроекту, директор Департаменту організації митного контролю ДФС України Олексій Василенко зазначив, що прийняття законопроекту є першою сходинкою до того, щоб привести українське митне законодавство у відповідність до міжнародних норм. «Спрощення митних процедур стане перевагою не лише для бізнесу, але й для митних органів, оскільки з’явиться більше можливостей для аналізу поставок з високим рівнем ризику», - наголосив Олексій Василенко.

Водночас, партнер ГО «Easy Business» Тетяна Паламарчук у своєму виступі зазначила, що "запровадження інституту УЕО суттєво вплине на підвищення конкурентоспроможності українського бізнесу та зміцнення української економіки".

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити