Міністерство фінансів підписало з ЄБРР гарантійну угоду на 300 млн. дол. від ЄБРР на закупівлю газу

10/23/15

Сьогодні Міністр фінансів Наталія Яресько та Перший Віце-президент Європейського банку реконструкції та розвитку Філ Беннет підписали Гарантійну угоду на 300 млн. дол. для закупівлі НАК «Нафтогаз України» газу на європейському ринку.

Цей кредит дозволить профінансувати частину потреб України у закупівлі і закачуванні газу у підземні сховища в останні тижні перед початком опалювального сезону, і, таким чином, забезпечити достатній рівень газу для успішного проходження зимового періоду.

Кредит також сприятиме посиленню енергетичної незалежності України та реформуванню Нафтогазу та сектору енергетики загалом. Саме тому Міністерство фінансів сприяло підписанню даної угоди.

Даний кредит є відновлювальним, тобто, у разі, якщо Нафтогазу будуть необхідні гроші для закупівлі газу у наступні 3 роки, НАК може ще раз використати цей ресурс.

«Ми вдячні ЄБРР за цю кредитну угоду, що є дуже важливим елементом в процесі реформи енергетичного сектору до якої ми всі разом прагнемо. Завдяки підтримці ЄБРР ми змогли зробити величезний крок вперед у забезпеченні фінансування для безперервного постачання газу на зимовий період», - заявила під час підписання Наталія Яресько.

«Надаючи «Нафтогазу» цей кредит, ми сприяємо не лише підвищенню енергетичної безпеки України, а й реалізації в цьому секторі плану реформ, які зроблять його більш відкритим, прозорим та ефективним», - зазначив Перший Віце-президент ЄБРР Філ Беннетт.

Сьогоднішня угода є частиною більш широкої програми міжнародної підтримки України, яка є можливою завдяки активній співпраці України з МВФ. Надання даного кредиту є свідченням того, що Україна дійсно рухається шляхом реформ та демонструє ефективні результати, які визнає вся міжнародна спільнота.

Кредит спрямований на подальшу підтримку реформ газового сектору в Україні та є доповненням до програми кредитування в рамках проекту «Реконструкція та модернізація аварійного трубопроводу НАК «Нафтогаз», підписаної у грудні 2014 року. Рішення про надання кредиту також пов’язано з реалізацією Плану дій щодо корпоративного управління (Corporate Governance Action Plan) «Нафтогазу» , який здійснюється спільно з ЄБРР, Світовим банком ба ЄС.

Деталі про кредит:

- Кредит надається на 3 роки;

- Відсоткова ставка складає менше 1.5%, що є надзвичайно вигідним для України.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити