Міністерство фінансів направило оновлену пропозицію Спеціальному комітету кредиторів з метою прискорення переговорів з реструктуризації боргу

6/19/15

З метою прискорення переговорів з реструктуризації державного і гарантованого державою боргу, сьогодні Міністерство фінансів направило оновлену пропозицію щодо реструктуризації Спеціальному комітету кредиторів. Ця нова пропозиція базується на нещодавно погіршених макроекономічних прогнозах згідно Програми МВФ «Механізм Розширеного Фінансування» (EFF).

Ця пропозиція включає в себе значне зменшення основної суми боргу, терміну погашення боргу та зміну купону, що забезпечить досягнення прийнятного боргового навантаження у середньостроковій перспективі, зменшення тиску на платіжний баланс та потреби у фінансуванні. Пропозиція також включає запровадження інструменту відновлення вартості для власників облігацій на випадок, якщо ситуація в Україні буде покращуватися скоріше, ніж зазначено у прогнозах Програми EFF, яку підтримує МВФ.

Міністерство закликає Комітет негайно сісти за стіл переговорів, щоб досягти згоди щодо реструктуризації.

Україна переживає проблеми як з ліквідністю, так і зі платоспроможністю. Тому лише самого подовження періоду погашення (перепрофілювання) боргу буде недостатньо для вирішення проблеми значного тиску боргового тягаря на фінансову систему України. Головна причина цього боргового тягаря - це приблизно $40 млрдкредитів, наданих режиму Януковича.

Крім того, для погашення державного боргу не можуть бути використані міжнародні резерви Національного банку України, адже таке використання резервів не дозволить оздоровити фінансову систему України, якої вкрай потребує наша країна. Це було підтверджено заявою Виконавчого Директором МВФ, зробленою 12 червня. Тому, пропозицію Комітету кредиторів використати $8 млрд з резервів для сплати 40% суверенного боргу не може та не буде прийнято. Натомість, Україна потребує зменшення основної суми боргу, оскільки можливість його погашення обмежується її фінансовою спроможністю.

Наразі Україна продовжує обслуговувати всі свої зобов'язання, в тому числі купонний платіж по єврооблігаціях з погашенням у грудні 2015 року. В той же час, Міністерство повідомляє власникам єврооблігацій, що включено до периметру боргової операції, що в разі, якщо в найближчі тижні в рамках переговорів не буде досягнуто узгодженого рішення, Міністерство буде змушене використати інструменти, які, на запит українського Уряду, з метою оздоровлення фінансової системи країни були надані йому нашими партнерами по коаліції у Верховній Раді.

В рамках цієї боргової операції, Міністерство здійснювало, здійснює та буде здійснювати всі кроки, необхідні для захисту інтересів громадян України. Влада України є єдиною та повністю відданою досягненню цієї цілі.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити