Міністерсто фінансів стурбоване спробами зірвати конкурс на посади голів податкової та митої служби

4/22/19

Міністерство фінансів України стурбоване масштабною кампанією, покликаною зірвати проведення прозорого і відкритого конкурсу на посади голів Державної митної служби та Державної податкової служби, дискредитувати конкурсну комісію та натиснути на фіналістів.

Минулого тижня Окружний адміністративний суд м. Києва зупинив конкурс на зайняття вакантної посади Голови державної митної служби. Також нам відомо, що до Окружного адміністративного суду м. Києва вже подано заяви про забезпечення позову щодо зупинення іншого конкурсу – на зайняття вакантної посади Голови державної податкової служби.

Ми впевнені, що підстави для зупинки конкурсів відсутні. Міністерство фінансів зробило все необхідне для того, аби надважлива для України реформа ДФС нарешті зрушила з мертвої точки і почала реально втілюватися. Разом з експертами, в тому числі і міжнародними партнерами, разом із бізнесом та народними депутатами ми розробляли положення для двох служб. Усі охочі мали можливість спостерігати як за конкурсом на двох його етапах і спілкуватися зі всіма претендентами на посаду очільників відомств. У жодного із поважних незалежних спостерігачів не виникало сумнівів, що процес є прозорим та відкритим.
Реформа ДФС – надзвичайно важлива для проведення податкової та митної реформи. Чесні та некорумповані очільники Державної податкової та митних служб, як очікується, повинні запустити реформу відомств. Це як раз найбільші очікування бізнесу. Це передумова для отримання траншів допомоги в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги від ЄС та в рамках програми МВФ.

Уряд вживає всіх можливих заходів для недопущення зриву проведення конкурсів. Зокрема, вже подане клопотання про скасування ухвали суду про вжиття заходу забезпечення позову у вигляді зупинення конкурсу на Главу митної служби, що має стати наслідком відновлення проведення конкурсу.
Ми вдячні міжнародним партнерам, бізнес-асоціаціям та експертам за підтримку, надану в процесі реформи і за готовність захищати прозорість та відкритість у роботі державних органів, що поступово стає нормою.

Сподіваємося, що останній етап конкурсів пройде за запланованим графіком, щоб втілити сподівання українського суспільства на реальні позитивні зміни у податкових та митних сферах, руху у напрямку запровадження кращих світових практик та процедур.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити