Мінфін запрошує долучитись до розробки детального плану імплементації Концепції реформування ДФС в митному напрямку

4/21/17

Вчора радник Міністра фінансів Юрій Драганчук взяв участь у роботі круглого столу «Переміщення товарів через кордон: погляд бізнесу і влади». Серед учасників дискусії були народні депутати Комітету ВР з питань податкової та митної політики, експерти Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, CASE Україна, представники бізнес-асоціацій України та ЗМІ. Темою обговорення були ключові напрями реформи митниці , які розробив Мінфін в рамках комплексного реформування митної служби України.

В чому суть?

Наприкінці березня Урядом була схвалена Концепція реформування ДФС, зокрема митного напряму. Концепція підготовлена Міністерством фінансів на базі рекомендацій МВФ, митних стандартів ЄС та рекомендаціях митно-прикордонної служби США. Також Уряд схвалив нову структуру митниці як перший етап реалізації Концепції, що передбачає функціональну централізацію.

Концепція передбачає близько 20 напрямів реформування митниці. Це і організаційна структура, принципи управління, вдосконалення кадрової політики, інфраструктури, процедур контролю (тобто, ризики та баланс контролю на кордоні та всередині країни), і, звичайно, сприяння торгівлі та безпечність ланцюгів постачання.

Під час круглого столу представники бізнесу та експерти поділились своїми рекомендаціями щодо реалізації концепції, спрощення ведення бізнесу та сприяння торгівлі в Україні. Для цього потрібно, зокрема, впроваджувати заходи, спрямовані на зменшення часу, вартості та переліку документів, необхідних для митного контролю та оформлення товарів. Це може бути забезпечено виключно шляхом партнерської взаємодії бізнесу та митниці.

«Для нас важливо почути проблеми, які хвилюють бізнес. Тільки спільним зусиллями нам вдасться справитись з перешкодами на шляху зовнішньоекономічної діяльності та вдосконалити системну роботу зі спрощення процедур торгівлі», - зазначив радник Міністра фінансів Юрій Драганчук.

Що далі?

Для реалізації Концепції реформування митниці передбачається розробка детального Плану імплементаціїї Концепціїї з конкретними датами, відповідальними органами та конкретними актами, які потрібно розробити чи в які потрібно внести зміни для досягнення поставлених задач.

Такий План імплементації буде розроблений Міністерством фінансів як органом, що формує митну політику. З метою пошуку балансу інтересів держави і бізнесу, Мінфін планує розробляти такий детальний план із залученням всіх бажаючих - народних депутатів, експертів, представників бізнесу та всіх зацікавлених сторін.

Уже у вівторок, 25 квітня 2017 року, о 17:00 год в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці. Зустріч відбудеться за адресою: м.Київ, вул. Межигірська, 11.

Мінфін запрошує до професійної дискусії представників бізнесу, експертного середовища, народних депутатів на широку громадськість. Пропозиції щодо реалізації Концепції реформування митниці просимо надсилати на електронну пошту: customs.minfin@gmail.com

Реєстрація учасників: https://goo.gl/forms/Ei6OsmRXZ4FfL4jW2


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити